Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 4278 от 30.01.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 49244/2025
Вид
Определение № 4278
Подписан
30.01.2026
Състав
РАДОСЛАВ РУМЕНОВ АНГЕЛОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.121 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.130 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.288 · Наказателен кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 4278 гр. София, 30.01.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесети януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ като разгледа докладваното от РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ Гражданско дело № 20251110149244 по описа за 2025 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на ГЛАВА ТРИНАДЕСЕТА ГПК (Общ искове процес)

С Разпореждане № 179418/24.11.2025 г. съдът е дал указания на ищеца да отстрани нередовности на исковата молба. Срокът изтича на 30.01.2026 г. до края на деня не са постъпили книжа, с които да се отстраняват нередовности на ИМ.

С допълнителна молба ищецът обжалва акта по чл.288 НК – твърди, че са му нарушени правата.

При така посоченото основание – фактически твърдения, съдът приема, че исковата молба е недопустимо, не са отстранени в срок нередовностите.

Ето защо исковата молба следва да бъде върната и производството по делото прекратено.

Воден от горното, СЪДЪТ

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 338414/17.10.2025 г., поради неотстраняване в срок на нередовности и недопустимост на иска и ПРЕКРАТЯВА производството по гражданско дело № 20251110149244 по описа за 2025 година на СРС, на основание чл.129, ал.3 и чл.130 ГПК.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД чрез СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, в едноседмичен срок от съобщаването му, по реда на Глава XXI ГПК, на основание чл.121 ГПК.

ПРЕПИС от определението да се връчи на ищеца чрез неговия процесуалния представител.

1

ДЕЛОТО да се докладва на съдия - докладчик при постъпване на книжа и след изтичане на срок.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2