Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 343 от 19.02.2020, Окръжен съд - Хасково

Съд
Окръжен съд - Хасково
Дело
Въззивно частно гражданско дело 256/2020
Вид
Определение № 343
Подписан
19.02.2020
В сила
14.07.2020
Състав
ЙОНКО ГЕОРГИЕВ, ТОШКА ИВАНОВА, АННА ПЕТКОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 343 19.02.2020 г. Хасково

Хасковският окръжен съд, гражданска колегия, в закрито заседание на деветнадесети февруари две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТОШКА И.

ЧЛЕНОВЕ: АННА ПЕТКОВА

ЙОНКО ГЕОРГИЕВ като разгледа докладваното от съдия Георгиев в. ч. гр. д. №256 по описа за 2020 г., да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 274 – чл. 279 от ГПК.

Образувано е по частна жалба вх. №1700/11.02.20120г. подадена от адв. М.Г.,пълномощник на Я.А.К. *** против разпореждане № 8592/18.11.2019г. постановено по г.д. №265/2016г. по описа на Районен съд Хасково.

В частната жалба се развиват оплаквания за незаконосъобразност и неправилност на атакуваното разпореждане за връщане на въззивна жалба,тъй като според жалбоподателя жалбата е подадена в последноия ден,в който е изтичал срока за обжалване. Иска се отмяна на обжалваното разпореждане и връщане на делото за администриране на въззивната жалба

В срок е постъпил писмен отговор от другата страна,в който се оспорва частната жалба като неоснователна.

Съдът, след като прецени направените в жалбата доводи и материалите по делото, намира за установено следното:

По г.д. №265/2016г. по описа на

Районен съд Хасково е постановено решение №672/28.10.2019г.,с което допуснат до делба недвижим имот е изнесен на публична продан.Съобщението до частния жалбоподател за възможността за обжалване на постановеното решение е връчено на посочения съдебен адрес адв. М. Г.,която е получила лично съобщението на 30.10.2019г. Срокът за обжалване изтича на 13.11.2019г., а частната жалба е подадена на 14.11.2019г. по пощата, като клеймото е от 14.11.2019г.,поради което същата се явява просрочена както правилно е прието от първоинстанционния съд.

Изложеното обуславя извод за неоснователност на частната жалба,поради което правилно е върната на страната Така мотивиран, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

Потвърждава разпореждане №

8592/18.11.2019г. постановено по г.д. №265/2016г. по описа на Районен съд Хасково.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му на страната пред Апелативен съд Пловдив.

Председател: Членове: 1.

2.