Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 13.03.2023, Административен съд - Велико Търново

Съд
Административен съд - Велико Търново
Дело
97/2023
Подписан
13.03.2023
В сила
02.06.2023

Цитирани разпоредби

  • чл. 151, ал. 2 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 96 гр. Велико Търново, 13.03.2023г.

Административен съд – гр. Велико

Търново, V–ти състав, в закрито съдебно заседание на тринадесети март две хиляди двадесет и трета година, в състав:

СЪДИЯ - ДОКЛАДЧИК: Мария

Данаилова като разгледа докладваното от съдия Данаилова адм. д. № 97/2023г. по описа на Административен съд – гр. Велико Търново, за да се произнесе взе предвид следното:

Като разгледа жалбата на Е.И. *** против Решение по жалба срещу действия на публичен изпълнител № 4/17.01.2023г. на директора на ТД на НАП – Велико Търново, с което е оставена без уважение жалба с вх. № 894/12.01.2023г. и потвърдено Разпореждане № С160004-105-0187525/08.11.2016г., съдът установи следното:

С разпореждане от 15.02.2023г. на определения за съди-докладчик в Административен съд Велико Търново, жалбата е била оставена без движение като нередовна, към нея не е приложено банково бордеро за внесена държавна такса за образуване на делото по сметката на Административен съд – Велико Търново, която съгласно чл. 2б, б. “б” от Тарифа №1 към Закона за държавните такси е в размер на 10 лева. Липсват препис от жалбата за ответника и доказателства за подаването на жалбата в срок.

Съобщението е връчено на Е.И.И. лично на 28.02.2023г., като предоставеният седмодневен срок е изтекъл на 07.03.2023г., присъствен ден. Включително и към настоящия момент не е постъпил документ за внесена ДТ, нито такава реално е внесена, видно от удостоверението върху печата от счетоводството на съда.

Видно от справка от деловодната система на Административен съд Велико Търново жалбоподателката има заведени множество дела. По настоящото дело не е постъпил документ за заплащане на дължимата такса. От отчета по сметка на съда в ПИБ е видно, че в срока за отстраняване на нередовностите е внесена единствено ДТ по адм. дело № 28/2023г. На 09.03.23г. е внесена ДТ по АД НАК дело № 1594 от 2022г., която освен извън срок е и по друго дело.

При така установените по делото факти по допустимостта на подадената жалба, съдът намира следното:

Жалбата е недопустима. Констатираните нередовности не са отстранени. Липсва документ за платена държавна такса в размер на 10 лева, внесена по сметката на Административен съд – гр. Велико Търново.

Жалбоподателката е бил уведомен, че в 7-дневен срок от връчване на разпореждането следва да отстрани посочените нередовности в жалбата си.

Предупреден е, че ако това не бъде сторено, съобразно разпоредбата на чл. 151, ал. 2 ДОПК жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното въз основа на нея дело - прекратено. Въпреки това в рамките на предоставения срок не са отстранени констатираните нередовности.

Водим от изложеното и на основание чл. 151, ал. 2 от ДОПК във вр. чл. 149, ал. 2, т. 2 и т. 4 от ДОПК, Административен съд Велико Търново, пети състав О

П Р Е

Д Е Л И:

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Е.И. *** против Решение по жалба срещу действия на публичен изпълнител № 4/17.01.2023г. на директора на ТД на НАП – Велико Търново, с което е оставена без уважение жалба с вх. № 894/12.01.2023г. и потвърдено Разпореждане № С160004-105-0187525/08.11.2016г.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 97/2023 г. по описа на Административен съд Велико Търново.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: