Определение № 4153 от 20.11.2019, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 1725/2019
- Вид
- Определение № 4153
- Подписан
- 20.11.2019
- В сила
- 02.12.2019
- Състав
- ДАНИЕЛА ДИМОВА ТОМОВА
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е
Д Е Л Е Н И Е
№……..……./........ 11.2019 г. гр.
Варна
ВАРНЕНСКИЯТ
ОКРЪЖЕН СЪД, ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно заседание на 20.11.2019 г., в състав:
СЪДИЯ: ДАНИЕЛА ТОМОВА като разгледа докладваното от съдията търговско дело № 1725 по описа за 2019 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по настоящото дело е образувано
Производството е образувано по молба вх. №30599/17.10.2019г. по описа на ВОС, подадена от „СПИНИНГ 100” ЕООД, ЕИК *********, със седалище с.
Драганово, обл. Бургас, представлявано от управителя Арменак Кимович Самунджян, за откриване на производство по несъстоятелност на „Черноморска риба” ЕООД (в ликвидация), ЕИК *********, със седалище гр.
Варна.
С разпореждане №10444/17.10.2019г. съдът, като е констатирал, че молбата не отговаря на изискванията на чл.628 от ТЗ, е оставил същата без движение, като на основание чл.129, ал.2, във вр. с чл.127, ал.1, т.2 и т.4 и чл.128, т.2 от
ГПК е дал на молителя подробни указания за тяхното отстраняване. Наред с това молителят е бил предупреден, че при не отстраняване в срок на посочените нередовности молбата, ведно с приложенията, ще бъде върната, а производството по образуваното въз основа на нея дело, ще бъде прекратено, съобразно чл.129, ал.2 ГПК.
Препис от това разпореждане е редовно връчено на дружеството – молител на посочения от него съдебен адрес ***, чрез пълномощник на 29.10.2019г.
С молба от
07.11.2019г. пълномощникът адвокат
Д.Г. е поискал продължаване на срока за изпълнение на дадените указания по отстраняване на нередовността на молбата, която е била уважена.
В дадения допълнително 10-дневен срок
(с начало 05.11.2019г. – чл.63, ал.2, изр.2-ро от ГПК), изтекъл на 15.11.2019г. нередовността на молбата не са отстранени.
С оглед на това и на основание чл.129, ал.3 от ГПК съдът О
П Р Е Д Е Л И :
ПРЕКРАТЯВА производството по търговско дело № 1725 по описа за 2019 година на Варненски окръжен съд, търговско отделение.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано с частна жалба пред Варненски апелативен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на молителя.
СЪДИЯ В ОКРЪЖЕН СЪД: