Определение № 150 от 07.06.2016, Районен съд - Лом
- Съд
- Районен съд - Лом
- Дело
- Административно наказателно дело 231/2016
- Вид
- Определение № 150
- Подписан
- 07.06.2016
- Състав
- АЛБЕНА ГЕОРГИЕВА МИРОНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 59 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 179, ал. 1, т. 5, предл. 5 · Закон за движението по пътищата
- чл. 179, ал. 5 · Закон за движението по пътищата
- чл. 183, ал. 1, т. 2 · Закон за движението по пътищата
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
На 07.06.2016 год., в закрито разпоредително заседание, Албена Миронова, съдия докладчик по АНД № 231 по описа за 2016 год. на Районен съд гр. Лом, като се запознах с материалите и проверих допустимостта на жалбата, намирам за установено следното:
Производството е по реда на чл.59 и следв. от ЗАНН.
Жалбоподателят К.М.Ф.,
УГН **********,*** е обжалвал Наказателно постановление № 16-0294-000103/21.03.2016 год. на О.Т. И., Началник Сектор към ОДМВР Монтана, РУ Лом, упълномощен със Заповед № 8121з-748/24.06.2015 год. на Министъра на вътрешните работи, с искане за отмяна.
С обжалваното НП, на осн. чл. 179, ал. 2, вр. чл. 179, ал. 1, т. 5, предл. 5 ЗДвП, чл. 183, ал.
1, т. 2 ЗДвП и чл. 179, ал. 5 ЗДвП, са му наложени три административни наказания ГЛОБА, съответно в размер от 100 лв., 10 лв. и 50 лв.
Жалбата е подадена от страна в производството имаща право и интерес от обжалване на административния акт – в случая Наказателно постановление.
Жалбата обаче е подадена извън срока по чл. 59, ал. 2 от ЗАНН.
В жалбата се твърди, че срокът по чл. 59 ЗАНН е спазен.
Видно от приложената административно-наказателна преписка, Наказателно постановление № 16-0294-000103/21.03.2016 год. на О.Т. И., Началник Сектор към ОДМВР Монтана, РУ Лом, упълномощен със Заповед № 8121з-748/24.06.2015 год. на Министъра на вътрешните работи е връчено на жалбоподателя на 25.04.2016 год.
Седмодневният срок за обжалване на наказателното постановление изтича на 01.05.2016 год.
Жалбата е подадена на 03.05.2016 год., т.е. след изтичането на срока по чл. 59, ал. 2 ЗАНН.
Предвид горното, като приема, че жалбата е недопустима като просрочена съдът следва да остави същата без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено, поради което О
П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ без разглеждане ЖАЛБАТА на К.М.Ф.,
УГН **********,***, ПРОТИВ Наказателно постановление № 16-0294-000103/21.03.2016 год. на О.Т. И., Началник Сектор към ОДМВР Монтана, РУ Лом, упълномощен със Заповед № 8121з-748/24.06.2015 год. на Министъра на вътрешните работи, като НЕДОПУСТИМА.
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 231/2016 год., на РС – Лом, поради недопустимост на жалбата.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред
АС – гр. Монтана в 7 - дневен срок от съобщението на страните.
Препис от определението да се изпрати на жалбоподателя и наказващият орган.
След изтичане на срока за обжалване да се върне на жалбоподателя подадената от него жалба, а преписката – на наказващият орган.
Районен съдия: