Акт № 1009 от 05.03.2015, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- 215/2015
- Подписан
- 05.03.2015
Публикувай
Определение №
Номер
Година
26.9.2012 г.
Град
Благоевград
Окръжен Съд - Благоевград На
09.26
Година
2012
В закрито заседание в следния състав:
Председател:
Надя Узунова
Секретар:
Прокурор: като разгледа докладваното от Надя Узунова дело номер
20121200100393 по описа за
2012 година
Производството е образувано по подадена жалба от “., , представлявано от Т Б А срещу отказ № *5912/15.8.2012 г. на А. по В., Б..
Съдът счита жалбата за недопустима предвид следното: Атакуваният отказ *5912-2/15.8.2012 г. на дл. лице към А. по В. е връчен на управителя на жалбоподателя на 21.8.2012 г., което е отразено в представеното известие за доставяне. Жалбата е депозирана на 31.8.2012 г. видно от първите осем цифри на входящият й номер /20120831.../, посочен в придружителното писмо на АВп., както и от самата жалба, в която за изготвянето й накрая е посочена същата дата. При тези факти според съда жалбата е депозирана извън визирания от чл. 25, ал. 1 от ЗТР 7-дневен срок за обжалване, който изтича на 29.8.2012 г., поради което производството, като образувано по недопустима /просрочена/ жалба следва да се прекрати.
Водим от изложеното и на основание чл. 25, ал. 1 от ЗТР, съдът О п р е д е л и:
Прекратява производство по гр.д. № 393 по описа за 2012 г. на Окръжен съд-Б., поради просрочие на жалбата, по която е образувано.
Определението може да се обжалва в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред САС.
Председател: