Разпореждане № 38838 от 14.03.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 45674/2022
- Вид
- Разпореждане № 38838
- Подписан
- 14.03.2024
- В сила
- 14.03.2024
- Състав
- Виктория Марианова Станиславова
Цитирани разпоредби
- чл. 131 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 261, т. 4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 6 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 266, ал. 1 · Закон за задълженията и договорите
- чл. 79, ал. 1 · Закон за задълженията и договорите
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 38838 гр. София, 14.03.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 29 СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети март през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: В. М. С. като разгледа докладваното от В. М. С. Гражданско дело № 20221110145674 по описа за 2022 година
С Решение № 16455/12.10.2023 г. по гр. д. № 45674/2022 г. на СРС, 29 състав, Т. С.
Т.-Ш. е осъдена, на основание чл. 79, ал. 1 ЗЗД, вр. чл. 266, ал. 1 ЗЗД, да заплати на [ фирма ] ООД сумата в размер от 7 437,40 лева, представляваща годишно възнаграждение за 2021 г. и 2022 г. съгласно чл. 22, ал. 2 от договор за управление и поддръжка на жилищен комплекс от затворен тип [ фирма ] от 21.04.2016 г. с нотариална заверка на подписа рег. № /21.04.2016 г. по описа на нотариус Д. К. рег.№ . при НК и район на действие РС-Пловдив, ведно със законната лихва, считано от 15.06.2022 г. до окончателното плащане.
Срещу постановеното решение, в срока по чл. 259, ал. 1 ГПК, е депозирана въззивна жалба вх. № 104794/13.11.2023 г. /по деловодната система на СГС/ от Т. С. Т.-Ш..
С Разпореждане № 145107/17.11.2023 г. въззивната жалба е оставена без движение с указания към жалбоподателя в едноседмичен срок от получаване на съобщението да приведе жалбата в съответствие с изискванията на чл. 261, т. 4 ГПК като представи по делото доказателства за платена държавна такса по сметка на Софийски градски съд в размер на 148,75 лева. Указана е на жалбоподателя и процесуалната последица от неизпълнение изцяло и в срок на указанията на съда, а именно – връщане на въззивната жалба.
Разпореждането с указанията на съда е връчено на жалбоподателя на 06.01.2024 г. – на адреса, посочен от него в писмения отговор по чл. 131 ГПК и на който са му връчвани всички съдебни книжа по делото, с оглед на което последният ден за изпълнението им е 15.01.2024 г. (понеделник), поради което, на основание чл. 60, ал. 6 ГПК, срокът е изтекъл, считано от дата 16.01.2024 г. (вторник). Указанията за отстраняване на констатираните нередовности на въззивната жалба не са изпълнени в указания от съда срок, нито към настоящия момент, поради което и на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК въззивната жалба следва да бъде върната.
Воден от гореизложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 104794/13.11.2023 г. на Т. С. Т.-Ш. срещу Решение № 16455/12.10.2023 г. по гр. д. № 45674/2022 г. на СРС, 29 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му с 1 частна жалба пред Софийски градски съд.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2