Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 430 от 29.01.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 669/2025
Вид
Определение № 430
Подписан
29.01.2026
Състав
ЯНА ЦВЕТАНОВА ДИМИТРОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 430 гр. София, 29.01.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 12-ТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: ЯНА ЦВ. ДИМИТРОВА като разгледа докладваното от ЯНА ЦВ. ДИМИТРОВА Административно наказателно дело № 20251110200669 по описа за 2025 година намери за установено следното:

Производството е по реда на раздел V от ЗАНН.

Образувано е по повод жалба вх. № 417699 от 23.12.2024г. по описа на СРС от В. В.

П. с ЕГН ********** срещу Електронен фиш за налагане на глоба Серия К N 10108003, издаден от СДВР, с който на жалбоподателя е наложено административно наказание на основание чл. 189, ал. 4, вр. чл. 182, ал. 4, вр. ал. 1, т. 2 от ЗДвП - "глоба" в размер на 100 лева за нарушение на чл. 21, ал. 1 от ЗДвП и е приключило пред СРС с Решение № 1024 от 18.03.2025г. , с което електронният фиш е изменен.

Решението е било връчено на В. П. чрез съпругата му, на посочения от него адрес на 31.03.2025г.

На 15.04.2025г. по делото е постъпила касационна жалба вх. № 133610 по описа на СРС срещу посоченото решение.

Жалбата е подадена извън законоустановения четирнадесетдневен срок , който за П. е изтекъл на 14.04.2025г. (присъствен ден).

Съдът е изискал от жалбоподателят да представи доказателства за подаване на касационната жалба в срок, като съобщението му е било връчено на 15.07.2025г., лично и до момента липсва изпълнение.

При така установеното, касационната жалба следва следва да бъде върната.

Водим от горното и на основание чл. 213а, ал. 2 от АПК, СЪДЪТ 1

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА касационна жалба вх. № 133610 от 15.04.2025г. по описа на СРС от В. В. П. с ЕГН ********** срещу Решение № 1024 от 18.03.2025г. по АНД № 669/25г. по описа на СРС, НО, 12-ти състав.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от получаването му пред АССГ.

Препис от определението да се изпрати на В. П..

.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2