Определение № 430 от 29.01.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 669/2025
- Вид
- Определение № 430
- Подписан
- 29.01.2026
- Състав
- ЯНА ЦВЕТАНОВА ДИМИТРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 21, ал. 1 · Закон за движението по пътищата
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 430 гр. София, 29.01.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 12-ТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: ЯНА ЦВ. ДИМИТРОВА като разгледа докладваното от ЯНА ЦВ. ДИМИТРОВА Административно наказателно дело № 20251110200669 по описа за 2025 година намери за установено следното:
Производството е по реда на раздел V от ЗАНН.
Образувано е по повод жалба вх. № 417699 от 23.12.2024г. по описа на СРС от В. В.
П. с ЕГН ********** срещу Електронен фиш за налагане на глоба Серия К N 10108003, издаден от СДВР, с който на жалбоподателя е наложено административно наказание на основание чл. 189, ал. 4, вр. чл. 182, ал. 4, вр. ал. 1, т. 2 от ЗДвП - "глоба" в размер на 100 лева за нарушение на чл. 21, ал. 1 от ЗДвП и е приключило пред СРС с Решение № 1024 от 18.03.2025г. , с което електронният фиш е изменен.
Решението е било връчено на В. П. чрез съпругата му, на посочения от него адрес на 31.03.2025г.
На 15.04.2025г. по делото е постъпила касационна жалба вх. № 133610 по описа на СРС срещу посоченото решение.
Жалбата е подадена извън законоустановения четирнадесетдневен срок , който за П. е изтекъл на 14.04.2025г. (присъствен ден).
Съдът е изискал от жалбоподателят да представи доказателства за подаване на касационната жалба в срок, като съобщението му е било връчено на 15.07.2025г., лично и до момента липсва изпълнение.
При така установеното, касационната жалба следва следва да бъде върната.
Водим от горното и на основание чл. 213а, ал. 2 от АПК, СЪДЪТ 1
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА касационна жалба вх. № 133610 от 15.04.2025г. по описа на СРС от В. В. П. с ЕГН ********** срещу Решение № 1024 от 18.03.2025г. по АНД № 669/25г. по описа на СРС, НО, 12-ти състав.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от получаването му пред АССГ.
Препис от определението да се изпрати на В. П..
.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2