Определение № 1649 от 23.10.2019, Районен съд - Пловдив
- Съд
- Районен съд - Пловдив
- Дело
- Административно наказателно дело 5941/2019
- Вид
- Определение № 1649
- Подписан
- 23.10.2019
- Състав
- ЕЛЕНА ДИМИТРОВА ГЕРЦОВА
П Р О Т О К О Л № 1649
23.10.2019 г. град ПЛОВДИВ ПЛОВДИВСКИ РАЙОНЕН
СЪД ХХІІ наказателен състав
На двадесет и трети октомври две хиляди и деветнадесета година
В публично заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЕЛЕНА ГЕРЦОВА
СЕКРЕТАР:
Магдалена Койчева
Сложи за разглеждане докладваното от съдията
АНД № 5941 по описа за 2019 година.
На поименното повикване в 13:30 часа се явиха:
ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ МАЙНДЖОЙ ООД – редовно призован, не се явява. За него се явява адв. Р.Г.с пълномощно по делото.
ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА ТД НА НАП ПЛОВДИВ – редовно призована, изпраща представител гл. юрк. М., представи се пълномощно от същата.
АКТОСЪСТАВИТЕЛ Н.В.М. – редовно призована, не се явява. От същата е постъпила молба, в която е посочено, че причина за неявяването е ползване на отпуск по болест, в която връзка към молбата е приложен болничен лист № Е20198276368, в който се сочи период на неработоспособност от 03.10.2019 г. до 01.11.2019 г.
ЮРК. М.: Уважаема г-жо Председател, представям обратна разписка за връчване на НП, от която е видно, че същото е връчено на 21.08.2019 г. Жалбата е подадена на 02.09.2019 г. и не е в срок. Срокът за обжалване изтича на 28.08.2019 г., а жалбата е депозирана в НАП Пловдив на 02.09.2019 г., като няма данни същата да е изпратена по пощата на друга дата. Представям за сверка на съда оригинала на обратната разписка.
След запознаване от страна на процесуалния представител на жалбоподателя и на съда с оригинал на представената обратна разписка, същата се върна на процесуалния представител на въззиваемата страна.
АДВ. Г.: Считам, че не са налице процесуални пречки за даване ход на делото.
ЮРК. М.:
Считам, че не са налице предпоставки за даване ход на делото, а същото следва да бъде прекратено, поради просрочване на жалбата, тъй като, както е видно от представената обратна разписка, НП е получено на
21.08.2019 г., а жалбата е депозирана в деловодството на НАП на 02.09.2019 г. , т.е. след законоустановения 7-дневен срок за обжалване, който изтича на 28.08.2019 г.
Съдът намира, че са налице процесуални пречки за даване ход на делото в днешното съдебно заседание по изложените от страна на процесуалния представител на въззиваемата страна доводи. Жалбата се явява просрочена и следователно недопустима, тъй като от представеното копие от известие за доставка се установи, че процесното НП е получено на 21.08.2019г., а жалбата е депозирана на 02.09.2019 г., т.е. след изискуемия 7-дневен срок за обжалване, поради което и Съдът О П Р Е Д Е Л И:
НЕ ДАВА ХОД АН ДЕЛОТО.
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД
№ 5941/2019 г. по описа на Районен съд Пловдив, ХХІІ н.с.
Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от днес пред Административен съд - Пловдив.
Протоколът се изготви в СЗ.
Заседанието приключи в 13:45 часа
РАЙОНЕН СЪДИЯ:
СЕКРЕТАР:
ВЯРНО С ОРИГИНАЛА
В.Ш.