Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1649 от 23.10.2019, Районен съд - Пловдив

Съд
Районен съд - Пловдив
Дело
Административно наказателно дело 5941/2019
Вид
Определение № 1649
Подписан
23.10.2019
Състав
ЕЛЕНА ДИМИТРОВА ГЕРЦОВА

П Р О Т О К О Л № 1649

23.10.2019 г. град ПЛОВДИВ ПЛОВДИВСКИ РАЙОНЕН

СЪД ХХІІ наказателен състав

На двадесет и трети октомври две хиляди и деветнадесета година

В публично заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЕЛЕНА ГЕРЦОВА

СЕКРЕТАР:

Магдалена Койчева

Сложи за разглеждане докладваното от съдията

АНД № 5941 по описа за 2019 година.

На поименното повикване в 13:30 часа се явиха:

ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ МАЙНДЖОЙ ООД – редовно призован, не се явява. За него се явява адв. Р.Г.с пълномощно по делото.

ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА ТД НА НАП ПЛОВДИВ – редовно призована, изпраща представител гл. юрк. М., представи се пълномощно от същата.

АКТОСЪСТАВИТЕЛ Н.В.М. – редовно призована, не се явява. От същата е постъпила молба, в която е посочено, че причина за неявяването е ползване на отпуск по болест, в която връзка към молбата е приложен болничен лист № Е20198276368, в който се сочи период на неработоспособност от 03.10.2019 г. до 01.11.2019 г.

ЮРК. М.: Уважаема г-жо Председател, представям обратна разписка за връчване на НП, от която е видно, че същото е връчено на 21.08.2019 г. Жалбата е подадена на 02.09.2019 г. и не е в срок. Срокът за обжалване изтича на 28.08.2019 г., а жалбата е депозирана в НАП Пловдив на 02.09.2019 г., като няма данни същата да е изпратена по пощата на друга дата. Представям за сверка на съда оригинала на обратната разписка.

След запознаване от страна на процесуалния представител на жалбоподателя и на съда с оригинал на представената обратна разписка, същата се върна на процесуалния представител на въззиваемата страна.

АДВ. Г.: Считам, че не са налице процесуални пречки за даване ход на делото.

ЮРК. М.:

Считам, че не са налице предпоставки за даване ход на делото, а същото следва да бъде прекратено, поради просрочване на жалбата, тъй като, както е видно от представената обратна разписка, НП е получено на

21.08.2019 г., а жалбата е депозирана в деловодството на НАП на 02.09.2019 г. , т.е. след законоустановения 7-дневен срок за обжалване, който изтича на 28.08.2019 г.

Съдът намира, че са налице процесуални пречки за даване ход на делото в днешното съдебно заседание по изложените от страна на процесуалния представител на въззиваемата страна доводи. Жалбата се явява просрочена и следователно недопустима, тъй като от представеното копие от известие за доставка се установи, че процесното НП е получено на 21.08.2019г., а жалбата е депозирана на 02.09.2019 г., т.е. след изискуемия 7-дневен срок за обжалване, поради което и Съдът О П Р Е Д Е Л И:

НЕ ДАВА ХОД АН ДЕЛОТО.

ПРЕКРАТЯВА производството по АНД

№ 5941/2019 г. по описа на Районен съд Пловдив, ХХІІ н.с.

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от днес пред Административен съд - Пловдив.

Протоколът се изготви в СЗ.

Заседанието приключи в 13:45 часа

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

СЕКРЕТАР:

ВЯРНО С ОРИГИНАЛА

В.Ш.