Разпореждане № 79588 от 19.05.2025, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 17723/2025
- Вид
- Разпореждане № 79588
- Подписан
- 19.05.2025
- Състав
- ПЛАМЕН ИВАНОВ ШУМКОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 79588 гр. София, 19.05.2025 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 33 СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети май през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: ПЛАМЕН ИВ. ШУМКОВ като разгледа докладваното от ПЛАМЕН ИВ. ШУМКОВ Гражданско дело № 20251110117723 по описа за 2025 година
Производството по делото е образувано по повод постъпила искова молба от А.
В. З. против „Микро кредит“ АД.
Съдът, след като е извършил проверка за допустимостта и редовността на молбата и е намерил, че същата не отговаря на изискванията за редовност на процесуалния закон, с Разпореждане № 56472/03.04.2025 г. е указал на ищцата, че следва да отстрани констатираните от съда нередовности, като в едноседмичен срок от получаване на съобщението представи доказателство за внесена държавна такса по сметката за такси на Софийски районен съд в размер на сумата от 52,00 лева.
Разпореждането, с което съдът е дал указание за отстраняване на нередовността, е връчено на 17.04.2025 г., видно от извършеното удостоверяване в разписката към съобщение от 04.04.2025 г., като съобразно правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК едноседмичният срок е изтекъл на 24.04.2025 г. – четвъртък /присъствен ден/.
На ищцата изрично е указано, че в случай че указанието не бъде изпълнено, исковата молба ще бъде върната.
Към настоящия момент не е представено доказателство за отстраняване на констатираната нередовност. Исковата молба и приложенията към нея следва да бъдат върнати на ищцата.
Мотивиран от горното и на осн. чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. № 109333/27.03.2025 г. заедно с приложенията към нея на техния подател А. В. З..
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело № 17723/2025 г. по описа на Софийски районен съд.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищеца пред Софийски градски съд.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1