Акт от 15.01.2020, Окръжен съд - Ямбол
- Съд
- Окръжен съд - Ямбол
- Дело
- 342/2019
- Подписан
- 15.01.2020
Цитирани разпоредби
- чл.286 ал.1 т.1 · Граждански процесуален кодекс
Р А
З П О
Р Е Ж
Д А Н Е
ЯМБОЛСКИЯТ ОКРЪЖЕН
СЪД, Граждански състав
На 15 януари 2020 година
В закрито заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ
: НИКОЛАЙ ИВАНОВ
Секретар
Като разгледа докладваното от съдия Н.Иванов
Възз. ч. гр. дело
№342 по описа за 2019 година
За да се произнесе взе предвид:
Пред ЯОС е депозирана частна касационна жалба вх.№206/14.01.2020г., подадена от В.А.Б., срещу Определение №473 по възз.ч.гр.д.№342/2019г. по описа на ЯОС.
На електронната поща на ЯОС, е била изпратена и частна касационна жалба от В.А.Б., срещу Определение №473 /с идентично съдържание с горепосочената жалба вх.№206/14.01.2020г./, подадена на 14.01.2020г. в 11,39ч.
/видно от направената разпечатка/, същата е входирана в ЯОС под №215/14.01.2020г.
За Определение №473/13.12.2019г. по възз.ч.гр.д.№342/2019г. по описа на ЯОС, В.Б. е бил уведомен на 06.01.2020г.
/понеделник/ на посочения от него адрес за кореспонденция в гр.С., бул."********" №**, вх.* ап.** -видно от приложената по делото призовка, получена лично от Е.Б.- съпруга. Законоустановеният едноседмичен срок, за обжалване на определението на съда, при това положение е изтекъл на 13.01.2020г. /понеделник/. Частна касационна жалба от В.А.Б. с вх.№206 обаче, е депозирана в съда на 14.01.2020г. /вторник/, същото се отнася и за частна касационна жалба с вх.№215 изпратена по ел. поща на съда. Т.е. и двете жалби са подадени извън законоустановения срок.
Ето защо съдът счита, че на осн. чл.286 ал.1 т.1 ГПК, частна касационна жалба вх.№206/14.01.2020г. и частна касационна жалба вх.№215/14.01.2020г., на В.А.Б., срещу Определение №473 по възз.ч.гр.д.№342/2019г. по описа на ЯОС, следва да бъдат върнати, като подадени след изтичане на срока за обжалване.
Водим от гореизложеното, ЯОС
Р А
З П О
Р Е Д И
:
ВРЪЩА частна касационна жалба вх.№206/14.01.2020г. и частна касационна жалба вх.№215/14.01.2020г., на В.А.Б., срещу Определение №473 по възз.ч.гр.д.№342/2019г. по описа на ЯОС.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред пред Апелативен съд гр.Бургас, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: