Разпореждане № 265005 от 17.02.2021, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Гражданско дело 837/2018
- Вид
- Разпореждане № 265005
- Подписан
- 17.02.2021
- Състав
- ДЕСИСЛАВА НИКОЛАЕВА ЗИСОВА
Цитирани разпоредби
- чл.407 · Граждански процесуален кодекс
- чл.407, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
Р А
З П О
Р Е Ж
Д А Н Е
Гр.София, 17.02.2021 г.
СОФИЙСКИЯТ ГРАДСКИ СЪД, I ГРАЖДАНСКO ОТДЕЛЕНИЕ, 10 състав, в закрито заседание в състав:
Съдия: ДЕСИСЛАВА ЗИСОВА
Като разгледа постъпилото Възражение-жалба-искане от 28.08.2020 г., уточнявано с последващи писмени молби (озаглавени Възражение-жалба-искане) от 10.09.2020 г. и 30.10.2020 г. и като съобрази служебно събраната информация относно връчване на поканата за доброволно изпълнение на жалбоподателя по изп.д.
№20208510401319, за да се произнесе взе предвид следното:
След дадени указания на жалбоподателя, съдът приема, че е сезиран с жалба по чл.407 ГПК срещу разпореждане от 06.03.2020 г. за издаване на изпълнителен лист. Съгласно чл.407, ал.1 ГПК разпореждането, с което се уважава молбата за издаване на изпълнителен лист, може да се обжалва с частна жалба в двуседмичен срок, който за длъжника тече от връчването на поканата за доброволно изпълнение. Видно от писмото от съдебния изпълнител по изп.д. №20208510401319, поканата за доброволно изпълнение е връчена на жалбоподателя на 12.08.2020 г.
Двуседмичният срок е започнал да тече на тази дата и е изтекъл на 26.08.2020 г.
Частната жалба, озаглавена Възражение-жалба-искане е постъпила в съда на 28.08.2020 г. и е просрочена.
По тези съображения Софийският градски съд
Р А З П О Р Е Д И :
ВРЪЩА частната жалба озаглавена
Възражение-жалба-искане, подадена на 28.08.2020 г. 28.08.2020 г., уточнявана с последващи писмени молби (озаглавени Възражение-жалба-искане) от 10.09.2020 г. и 30.10.2020 г.
Разпореждането подлежи на обжалване пред Софийския апелативен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя чрез връчване на препис.
СЪДИЯ: