Определение № 279 от 18.02.2020, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Административно наказателно дело 769/2020
- Вид
- Определение № 279
- Подписан
- 18.02.2020
- В сила
- 18.03.2020
- Състав
- СИЯНА ГЕНАДИЕВА ГЕНАДИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.79 ал.4 · Закон за трудовата миграция и трудовата мобилност
- чл.323 ал.1т.2 и 3 · Наказателно-процесуален кодекс
- чл.323 ал.1т.2 и 3 · Наказателно-процесуален кодекс
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е гр.
Варна, 18.02.2020 год.
С.Генадиева , съдия при ВРС - тринадесети наказателен състав, при проверка на материалите по НАХД № 769/2020г.
, констатирах следното :
Производството е по реда на чл. 59 и сл. от ЗАНН.
Подадена е жалба от „Поли тур 2016“
ЕООД срещу Наказателно постановление № 03-008230/05.07.2017г. на Директор на Дирекция „Инспекция по труда“ Варна.
С горепосоченото НП, на въззивника е наложено адм. наказание „Имуществена санкция” в размер на 1500лв. на основание чл.416 ал.5вр. чл.79 ал.4 от ЗТМТМ.
Съдът преценява така депозираната жалба, като недопустима и подадена извън визираният от ЗАНН срок.
Жалбата срещу НП е била депозирана в деловодството на ДИТ – Варна, като при постъпването си е получила входящ номер от 29.10.2018г. Жалбата е изпратена чрез писмо на което е поставено пощенско клеймо с дата 24.10.2018г..
НП е било връчено лично на управителя на търговското дружество по пощата с клеймо от 24.08.2017г..
На известието за доставяне е изписано името на управителя на дружеството – Полина Пачеръзова, има положен подпис и саморъчно изписана дата 24.08.2017г..
След запознаване с материалите по АНП от която е видна датата на връчване на НП, може да се направи извод, че същото е подлежало на обжалване в указания от закона 7-дневен срок, които изтича на 31.08.2017г..
Видно от датата на която жалбата заведена в деловодството на АНО е от 24.10.2018г.
В настоящият случай е просрочен с повече от една година указания срок от закона за обжалване на НП.
Предвид гореизложеното съдът намира, че жалбата, е подадена извън срока, визиран в ЗАНН, същата се явява недопустима и не следва да бъде разглеждана по същество, тъй като съгласно чл.64 б.”Б” от ЗАНН, НП е влязло в сила на 31.08.2017г., поради което и на основание чл.63 ал.2 от ЗАНН вр.чл.84 от ЗАНН вр. чл.323 ал.1т.2 и 3 от НПК съдът, О П
Р Е Д
Е Л И:
ПРЕКРАТЯВА производство по НАХД 769/2020 по описа на ВРС за 2020 година, тринадесети състав и връща жалбата, депозирана от „Поли тур 2016“ ЕООД, като заверено копие от същата следва да се приложи по делото.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване в 7 дневен срок от уведомяването пред Административен съд-Варна.
ДА СЕ УВЕДОМЯТ страните.
След влизане в сила на разпореждането, АНП да се върне на АНО по компетентност.
СЪДИЯ при ВРС:…………………..