Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 279 от 18.02.2020, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Административно наказателно дело 769/2020
Вид
Определение № 279
Подписан
18.02.2020
В сила
18.03.2020
Състав
СИЯНА ГЕНАДИЕВА ГЕНАДИЕВА

Цитирани разпоредби

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е гр.

Варна, 18.02.2020 год.

С.Генадиева , съдия при ВРС - тринадесети наказателен състав, при проверка на материалите по НАХД № 769/2020г.

, констатирах следното :

Производството е по реда на чл. 59 и сл. от ЗАНН.

Подадена е жалба от „Поли тур 2016“

ЕООД срещу Наказателно постановление № 03-008230/05.07.2017г. на Директор на Дирекция „Инспекция по труда“ Варна.

С горепосоченото НП, на въззивника е наложено адм. наказание „Имуществена санкция” в размер на 1500лв. на основание чл.416 ал.5вр. чл.79 ал.4 от ЗТМТМ.

Съдът преценява така депозираната жалба, като недопустима и подадена извън визираният от ЗАНН срок.

Жалбата срещу НП е била депозирана в деловодството на ДИТ – Варна, като при постъпването си е получила входящ номер от 29.10.2018г. Жалбата е изпратена чрез писмо на което е поставено пощенско клеймо с дата 24.10.2018г..

НП е било връчено лично на управителя на търговското дружество по пощата с клеймо от 24.08.2017г..

На известието за доставяне е изписано името на управителя на дружеството – Полина Пачеръзова, има положен подпис и саморъчно изписана дата 24.08.2017г..

След запознаване с материалите по АНП от която е видна датата на връчване на НП, може да се направи извод, че същото е подлежало на обжалване в указания от закона 7-дневен срок, които изтича на 31.08.2017г..

Видно от датата на която жалбата заведена в деловодството на АНО е от 24.10.2018г.

В настоящият случай е просрочен с повече от една година указания срок от закона за обжалване на НП.

Предвид гореизложеното съдът намира, че жалбата, е подадена извън срока, визиран в ЗАНН, същата се явява недопустима и не следва да бъде разглеждана по същество, тъй като съгласно чл.64 б.”Б” от ЗАНН, НП е влязло в сила на 31.08.2017г., поради което и на основание чл.63 ал.2 от ЗАНН вр.чл.84 от ЗАНН вр. чл.323 ал.1т.2 и 3 от НПК съдът, О П

Р Е Д

Е Л И:

ПРЕКРАТЯВА производство по НАХД 769/2020 по описа на ВРС за 2020 година, тринадесети състав и връща жалбата, депозирана от „Поли тур 2016“ ЕООД, като заверено копие от същата следва да се приложи по делото.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване в 7 дневен срок от уведомяването пред Административен съд-Варна.

ДА СЕ УВЕДОМЯТ страните.

След влизане в сила на разпореждането, АНП да се върне на АНО по компетентност.

СЪДИЯ при ВРС:…………………..