Акт от 26.05.2020, Административен съд - Монтана
- Съд
- Административен съд - Монтана
- Дело
- 191/2020
- Подписан
- 26.05.2020
- В сила
- 29.07.2020
Цитирани разпоредби
- чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.62 · Закон за местните данъци и такси
O П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е
№. 220 /
26.05.2020 г., гр.М***
В името на народа
Административен съд - М*** , ІVсъстав в закрито заседание на двадесет и шести май две хиляди и двадесета година, в състав :
Председател: М*** Ницова като разгледа докладваното от съдия Ницова административно дело № 191/2020 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.151 АПК
Образувано по жалба от „В*** холидей“ ЕООД, със седалище и адрес на управление ***, чрез пълномощника адв. Д.Й., с посочен съдебен адрес ***, с която се оспорва отказ на община В*** да уважи молба- декларация № 70-00-498/10.09.2019 г. за освобождаване на дружеството от заплащане на Т*** за 2020 г. по чл.62 от ЗМДТ.“ С разпореждане на докладчика по делото от 29.04.2020 г., жалбата е оставена без движение, като е указано на дружеството - жалбоподател в седемдневен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите на същата, както и да приложи и документ за платена държавна такса и да ги представи в деловодството на Административен съд М*** .
Съобщението за разпореждането, видно от приложените по делото съобщение, е получено на посочения в жалбата съдебен адрес от пълномощника адв.Й. лично на 05.05.2020 г./л.34 от делото/, т.е. редовно връчено. Настоящият съдебен състав намира, че срокът за отстраняване на нередовностите следва да се изчислява от 14.05.2020 г., предвид обявеното в страната извънредно положение до 13.05.2020 г., съгласно Закона за мерките и действията по време на извънредно положение. Срокът за отстраняване на констатираните нередовности на жалбата е изтекъл на 20.05.2020 г./присъствен ден/, като в този срок и до настоящия момент 26.05.2020 г. по делото е постъпило уточнение вх.№ 837/13.05.2020 г., но не е представено платежно нареждане за внесена държавна такса от дружеството - жалбоподател
- чл.151, т.3 АПК, като такава сума не е постъпила и по сметката на Административен съд М*** , нито в указания срок, нито до настоящия момент.
Поради неизпълнението на даденото разпореждане е налице процесуална пречка за разглеждане на жалбата.
Предвид гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.150 и чл.151, т.3 АПК, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
Оставя без разглеждане жалбата от „В*** холидей“ ЕООД, със седалище и адрес на управление ***, чрез пълномощника адв. Д.Й., с посочен съдебен адрес ***, с която се оспорва отказ на община В*** да уважи молба- декларация № 70-00-498/10.09.2019 г. за освобождаване на дружеството от заплащане на Т*** за 2020 г. по чл.62 от ЗМДТ.“ .
Прекратява производството по адм. дело № 191/2020 г. по описа на Административен съд М*** .
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщението му.
Административен съдия: