Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 26.05.2020, Административен съд - Монтана

Съд
Административен съд - Монтана
Дело
191/2020
Подписан
26.05.2020
В сила
29.07.2020

Цитирани разпоредби

  • чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.151 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.62 · Закон за местните данъци и такси

O П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№. 220 /

26.05.2020 г., гр.М***

В името на народа

Административен съд - М*** , ІVсъстав в закрито заседание на двадесет и шести май две хиляди и двадесета година, в състав :

Председател: М*** Ницова като разгледа докладваното от съдия Ницова административно дело № 191/2020 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.151 АПК

Образувано по жалба от „В*** холидей“ ЕООД, със седалище и адрес на управление ***, чрез пълномощника адв. Д.Й., с посочен съдебен адрес ***, с която се оспорва отказ на община В*** да уважи молба- декларация № 70-00-498/10.09.2019 г. за освобождаване на дружеството от заплащане на Т*** за 2020 г. по чл.62 от ЗМДТ.“ С разпореждане на докладчика по делото от 29.04.2020 г., жалбата е оставена без движение, като е указано на дружеството - жалбоподател в седемдневен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите на същата, както и да приложи и документ за платена държавна такса и да ги представи в деловодството на Административен съд М*** .

Съобщението за разпореждането, видно от приложените по делото съобщение, е получено на посочения в жалбата съдебен адрес от пълномощника адв.Й. лично на 05.05.2020 г./л.34 от делото/, т.е. редовно връчено. Настоящият съдебен състав намира, че срокът за отстраняване на нередовностите следва да се изчислява от 14.05.2020 г., предвид обявеното в страната извънредно положение до 13.05.2020 г., съгласно Закона за мерките и действията по време на извънредно положение. Срокът за отстраняване на констатираните нередовности на жалбата е изтекъл на 20.05.2020 г./присъствен ден/, като в този срок и до настоящия момент 26.05.2020 г. по делото е постъпило уточнение вх.№ 837/13.05.2020 г., но не е представено платежно нареждане за внесена държавна такса от дружеството - жалбоподател

- чл.151, т.3 АПК, като такава сума не е постъпила и по сметката на Административен съд М*** , нито в указания срок, нито до настоящия момент.

Поради неизпълнението на даденото разпореждане е налице процесуална пречка за разглеждане на жалбата.

Предвид гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 АПК във вр. чл.150 и чл.151, т.3 АПК, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

Оставя без разглеждане жалбата от „В*** холидей“ ЕООД, със седалище и адрес на управление ***, чрез пълномощника адв. Д.Й., с посочен съдебен адрес ***, с която се оспорва отказ на община В*** да уважи молба- декларация № 70-00-498/10.09.2019 г. за освобождаване на дружеството от заплащане на Т*** за 2020 г. по чл.62 от ЗМДТ.“ .

Прекратява производството по адм. дело № 191/2020 г. по описа на Административен съд М*** .

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщението му.

Административен съдия: