Определение № 593 от 10.03.2020, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 658/2020
- Вид
- Определение № 593
- Подписан
- 10.03.2020
- Състав
- КРАСИМИР РУСЕВ КИПРОВ, ДИМИТЪР ДИМИТРОВ МИХОВ, ЕВЕЛИНА ИВАНОВА ПОПОВА
Цитирани разпоредби
- чл.215,т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.63,ал.1,пр.2 · Закон за административните нарушения и наказания
О П Р Е Д Е Л Е Н И
Е
№ 2020 година, гр.Варна
ВАРНЕНСКИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
VІ-ти кас.състав,в закрито заседание на 10.03. 2020 г.,в състав :
Председател
: Красимир
Кипров Членове :
Евелина Попова Димитър Михов като разгледа докладваното от съдия
Кипров касационно дело № 658/ 2020 г. по описа на съда,за да се произнесе взе предвид следното :
Делото е образувано по касационна жалба на кмета на община Варна,против решение № 2264/10.12.2019 г. по НАХД № 4026/2019 г. по описа на ВРС,с което е отменено издаденото от зам.кмета НП № 100016/29.07.2019 г.
Обжалваното решение е съобщено на Община Варна на 17.12.2019 г., разписката за което е подписана от главния експерт съдебни преписки и дела Х.Г.М..
Жалбата до АС-Варна е изведена от Община Варна с рег.№ ПНО2000004ВН/3.01.2020 г. и е подадена също на 3.01.2020 г.,видно от клеймото на пощенският плик /л.6/.
Въззивното решение както е посочено в самото него,подлежи на обжалване в 14-дневен срок,който в случая е изтекъл на 31.12.2019 г. – работен ден. Подадената на 3.01.2020 г. жалба е просрочена – тя дори не е подадена в първия работен ден от 2020 г.,който е втори януари.
Предвид изложеното и на основание чл.63,ал.1,пр.2 от ЗАНН във вр. с чл.215,т.3 от АПК,съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба на Община Варна,против решение № 2264/10.12.2019 г. по НАХД № 4026/2019 г. по описа на ВРС и ПРЕКРАТЯВА образуваното въз основа на нея съдебно производство.
Определението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните по делото.
ПРЕДСЕДАТЕЛ :
ЧЛЕНОВЕ :