Разпореждане № 263655 от 29.08.2024, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 10297/2020
- Вид
- Разпореждане № 263655
- Подписан
- 29.08.2024
- Състав
- НЕЛИ САВЧЕВА МАРИНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 275, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№ гр. София, 29.08.2024 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ГО, IV – Г въззивен състав, в закрито заседание на двадесет и девети август две хиляди и двадесет и четвърта година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: АЛБЕНА АЛЕКСАНДРОВА
ЧЛЕНОВЕ: НЕЛИ МАРИНОВА мл. с. АННА КОФИНОВА като разгледа докладваното от съдия Маринова в. гр. д. № 10297 по описа на СГС за 2020 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Подадена е частна жалба с вх. № 276539/29.07.2024 г. от Г.В.Г. срещу решение № 260406/09.07.2024 г., постановено по в. гр. д. № 10297/20 г. по описа на СГС, IV – Г въззивен състав, в частта, в която е оставена без уважение частната жалба от Г.В.Г. срещу решение № 120420/15.06.2020 г. по гр. д.
№ 56341/12 г. по описа на СРС, 27 състав, в частта, в която е оставена без уважение молбата му, обективирана във въззивна жалба с вх. № 5121488 от 16.07.2019 г., за изменение на решение от 25.06.2019 г., постановено по делото, в частта за разноските.
С разпореждане № 263539/16.08.2024 г., постановено по делото, са дадени указания на частния жалбоподател в 1- седмичен срок от връчване на съобщението да представи по делото доказателства, че частната жалба е подадена в 1 – седмичния срок от връчване на решението /с характер на определение в тази част/, визиран в разпоредбата на чл. 275, ал. 1 ГПК, както и че при неизпълнение на указанията в срок и в цялост, частната жалба ще бъде върната.
Съобщението за разпореждането от 16.08.2024 г. е редовно връчено на частния жалбоподател чрез пълномощника му на 20.08.2024 г., като едноседмичният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 27.08.2024 г. /вторник – присъствен ден/. В този срок не са представени доказателства, че частната жалба е подадена в срока, визиран в чл. 275, ал. 1 ГПК.
В случая, решението е връчено на пълномощника на Г.В.Г. на 19.07.2024 г., като в него изрично е указано, че решението в частта, в която е оставена без уважение частната жалба, има характер на определение и може да се обжалва с частна жалба пред ВКС в 1 – седмичен срок от връчването му на страните, а в останалата част може да се обжалва с касационна жалба пред ВКС в 1 – месечен срок от връчването му на страните. Следователно срокът за обжалване на решението в частта, в която има характер на определение, е изтекъл на 26.07.2024 г. /петък – присъствен ден/, а частната жалба е подадена в съда на 29.07.2024 г., поради което следва да се върне като просрочена.
Воден от горното, съдът
Р А З П О Р
Е Д И:
ВРЪЩА частната жалба с вх. № 276539/29.07.2024 г. от Г.В.Г. срещу решение № 260406/09.07.2024 г., постановено по в. гр. д. № 10297/20 г. по описа на СГС, IV – Г въззивен състав, в частта, в която е оставена без уважение частната жалба от Г.В.Г. срещу решение № 120420/15.06.2020 г. по гр. д. №
56341/12 г. по описа на СРС, 27 състав, в частта, в която е оставена без уважение молбата му, обективирана във въззивна жалба с вх. № 5121488 от 16.07.2019 г., за изменение на решение от 25.06.2019 г., постановено по делото, в частта за разноските.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Върховния касационен съд в 1 – седмичен срок от връчването му.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: