Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 210 от 13.02.2020, Окръжен съд - Плевен

Съд
Окръжен съд - Плевен
Дело
Гражданско дело 80/2020
Вид
Определение № 210
Подписан
13.02.2020
В сила
04.03.2020
Състав
ТАТЯНА ГЕОРГИЕВА БЕТОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.1, ал.1 · Закон за отговорността на държавата и общините за вреди

о п р е д е л е н и е

№………………. гр. Плевен, 13.02.2020 г. в името на народа

ПЛЕВЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД, Гражданско отделение, в закрито заседание на ТРИНАДЕСЕТИ ФЕВРУАРИ, през две хиляди и двадесета година, в състав:

Председател: ТАТЯНА

БЕТОВА при секретаря………………………………………………. и в присъствитето при прокурора……………………….……………………………като разгледа докладваното от съдията …….Татяна Бетова ……...гр. дело № 80 по описа на съда за 2020 г., на основание данните по делото и закона, за да се произнесе, съобрази следното:

Делото е образувано по искова молба на ЕТ“***“, представляван от К.Д.К. от гр.Плевен против Община Плевен, след прекратяването и препращането му от Административен съд-Плевен, по подсъдност. В мотивите си АС е приел, че не се касае за иск по чл.1, ал.1 от ЗОДОВ, тъй като исковата молба е подадена за защита на граждански, а не на административни права – за причинени имуществени вреди в размер на 49 900лв. от действия на ответника във връзка с държане на имота без основание за периода 27.09.2011г.-27.11.2015г. и за пропуснати ползи, поради лишаването му от възможността да ползва имота през същия период в размер на 132 000лв.

С определение № 130 от 27.01.2020г. исковата молба е оставена без движение на ищеца е даден едноседмичен срок от съобщението, в който да отстрани нередовностите по движението й описани в обстоятелствената част на определението, като му е указано и за възможността да ползва правна помощ ако има необходимост и право на това.С определението изрично е указано на ищеца, че при неотстраняване в посочения срок на нередовностите на молбата му, производството по делото ще бъде прекратено.

В срока, който е започнал да тече на 31.01.2020г. когато е извършено връчването на съобщението до ищеца/лично/, изтекъл на

07.02.2020г., и до настоящия момент, ищецът К.К. не е предприел действия по отстраняване на констатираните нередовности на исковата молба.

При така изложеното, съдът приема, че е сезиран с нередовна искова молба, поради което за него не съществува задължение да я разгледа, а тя следва да бъде върната, като бъде прекратено и образуваното въз основа на нея производство по гр.д. № 80/2020г. по описа на Плевенски ОС.

Водим от горното, Съдът

О п р е д е л и:

ВРЪЩА, на основание чл.129, ал.3 ГПК искова молба на ЕТ“***“, представляван от К.Д.К. от гр.Плевен против Община Плевен и Прекратява производството по гр. д. № 80/2020г. по описа на ПОС.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред АПЕЛАТИВЕН СЪД – гр. Велико Търново, в едноседмичен срок от връчването му.

Окръжен съдия: