Определение № 10 от 21.09.2020, Административен съд - Видин
- Съд
- Административен съд - Видин
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 159/2020
- Вид
- Определение № 10
- Подписан
- 21.09.2020
- В сила
- 21.09.2020
- Състав
- НЕЛИ СТЕФАНОВА ДОНЧЕВА, НИКОЛАЙ ПЕТРОВ ВИТКОВ, БОРИС ОГНЯНОВ БОРИСОВ
Цитирани разпоредби
- чл.215, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВИДИН
ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 10-РЗ гр.
Видин, 21.09.2020 г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд – Видин,
II административнонаказателен състав в открито заседание на
Двадесет и първи септември през две хиляди и двадесета година в състав:
Председател:
Нели Дончева
Членове:
Николай Витков
Борис Борисов при секретаря и в присъствието на прокурора като разгледа докладваното от съдия
Нели Дончева
КАНД
№
159 по описа за
2020 година и за да се произнесе, съобрази следното:
Делото е образувано по касационна жалба, подадена от Директора на РДГ - Берковица против Решение № 97 от 13.07.2020, постановено по АНД № 20/2020 г., по описа на Районен съд – Белоградчик.
Съдът като взе предвид постъпилата касационна жалба и материалите по АНД № 20/2020 г., по описа на Районен съд – Белоградчик, намира касационната жалба за просрочена по следните съображения:
Решение № 97 от 13.07.2020, постановено по АНД № 20/2020 г., по описа на Районен съд – Белоградчик е връчено на касатора - Директора на РДГ – Берковица на 17.07.2020г., като срокът за оспорване на последното е изтекъл на 31.07.2020г., ден петък – присъствен ден.
Касационната жалба е изпратена по пощата на 03.08.2020г., като на посочената дата същата е и изходена в деловодството на касационния жалбоподател, т.е. след изтичане на срока за обжалване на решението на ВРС, поради което се явява просрочена.
Предвид изложеното, Съдът намира че са налице предпоставките на чл.215, т.3 от АПК, като касационна жалба, подадена от Директора на РДГ - Берковица против Решение № 97 от 13.07.2020, постановено по АНД № 20/2020 г., по описа на Районен съд – Белоградчик ще следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по КАНД № 159/2020г. по описа на Административен съд - Видин прекратено.
Воден от горното и на основание чл. 215, т.3 от АПК, Административен съд - Видин
О П Р Е Д
Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба, подадена от Директора на РДГ - Берковица против Решение № 97 от 13.07.2020, постановено по АНД № 20/2020 г., по описа на Районен съд – Белоградчик, като подадена след срока по чл.211 от АПК.
ПРЕКРАТЯВА производството по КАНД № 159/2020г. по описа на Административен съд – Видин.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд, в седемдневен срок от получаване на съобщението.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1.
/Н.Дончева/ /Н.Витков/
2.
/Б.Борисов/