Разпореждане № 159076 от 01.11.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 33491/2023
- Вид
- Разпореждане № 159076
- Подписан
- 01.11.2024
- В сила
- 01.11.2024
- Състав
- ВИКТОРИЯ МИНГОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 159076 гр. София, 01.11.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 119 СЪСТАВ, в закрито заседание на първи ноември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ВИКТОРИЯ МИНГОВА като разгледа докладваното от ВИКТОРИЯ МИНГОВА Гражданско дело № 20231110133491 по описа за 2023 година
По делото е постановено решение от 14.08.2024 г., препис от което е връчен на ответника на 10.10.2024 г. Двуседмичният срок за въззивно обжалване по чл. 259, ал. 1 ГПК, посочен и в решението, изтича на 24.10.2024 г. – четвъртък (работен ден).
Подадена е въззивна жалба чрез електронна поща на 25.10.2024 г. (т.е. след изтичане на срока по чл. 259, ал. 1 ГПК) с вх. № 346914 от 30.10.2024 г.
С оглед на изложеното, съдът намира, че следва да предостави възможност на жалбоподателя да изложи твърдения и да представи доказателства за подаване на въззивната жалба в срок.
Така мотивиран, съдът
РАЗПОРЕДИ:
УКАЗВА на жалбоподателя-ответник по делото в едноседмичен срок от получаване на съобщението да изложи твърдения и да представи доказателства за подаване на въззивната жалба в срока по чл. 259, ал. 1 ГПК – в двуседмичен срок от връчването на препис от решението.
УКАЗВА на жалбоподателя-ответник по делото, че при неизпълнение на указанията в предоставения за това срок, въззивната жалба ще бъде върната като просрочена на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО не подлежи на обжалване.
Препис от разпореждането да се изпрати на жалбоподателяответник по делото на адрес по седалище, посочен в отговора на исковата молба.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1