Определение № 763 от 10.03.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 12798/2022
- Вид
- Определение № 763
- Подписан
- 10.03.2023
- Състав
- АЛБЕНА ТАКОВА МОМЧИЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 230 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 763 гр. София, 01.03.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 105-ТИ СЪСТАВ, в публично заседание на първи март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: АЛБЕНА Т. МОМЧИЛОВА при участието на секретаря ДАНИЕЛА ПЛ. И.А като разгледа докладваното от АЛБЕНА Т. МОМЧИЛОВА Административно наказателно дело № 20221110212798 по описа за 2022 година
Съдът, след като се запозна с материалите и постъпилото писмо от „Еконт Експрес“ ООД намира, че производството по делото следва да бъде прекратено предвид обстоятелството, че жалбата се явява просрочена.
Съгласно разпоредбите на чл. 59, ал. 2 от ЗАНН, нарушителят може да обжалва актовете по чл. 58д от ЗАНН, като за жалбоподателя този срок започва да тече след получаване на НП, а именно от 16.09.2022 г. В случая четиринадесет дневния срок съгласно правилата на НПК, е изтекъл на 30.09.2022 г. (петък), който е работен ден, а жалбата видно от писмото на „Еконт Експрес“ ООД е подадена в офис на дружеството на 03.10.2022 г. в 18:55 ч. С оглед горното,
СЪДЪТ
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по НАХД № 12798/ 2022 г. по описа на Софийски районен съд, Наказателно отделение, 105- ти състав, образувано по жалба на Г. И. Б., чрез адв. Паппалов срещу НП № СОА22 – РД11-848 от 10.08.202022г., издадено от Кристиан Димитров Кръстев – заместник кмет на Столична община - София, Направление „Транспорт и градска мобилност“.
1
Определението на съда подлежи на обжалване по реда на глава 13 от АПК, на основание чл. 230 от АПК, в седмо дневен срок от съобщаване на определението до страните, които не са присъствали в съдебно заседание.
Препис от определението да се изпрати на жалбоподателя, неговия процесуален представител и АНО.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2