Определение № 4585 от 21.12.2018, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 848/2016
- Вид
- Определение № 4585
- Подписан
- 21.12.2018
- Състав
- ЕЛИНА ПЛАМЕНОВА КАРАГЬОЗОВА
Цитирани разпоредби
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№………./……..12.2018г. гр. Варна
ВАРНЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД,
ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно заседание на двадесет и първи декември през две хиляди и осемнадесета година, в състав:
СЪДИЯ: ЕЛИНА КАРАГЬОЗОВА като разгледа докладваното от съдията търговско дело №848 по описа за
2016г., за да се произнесе взе предвид следното:
Срещу изготвения от временния синдик Габриела Сулай списък на неприети вземания, предявени по реда на чл.688 от ТЗ по т.дело №848/2016г. на ВОС е постъпило възражение вх. №35852/05.12.2018г. от Стивън Едуард Хамилтън, р. 27.09.1971г., поданик на Великобритания, чрез процесуалния му представител адв.Чиликова, което съдът дължи да разгледа преди да се произнесе по одобряването на списъците.
Постъпило е писмено становище на синдика от 19.12.2018г., в което поддържа доводи за недопустимост на възражението поради подаването му след изтичане на срока по чл.690 от ТЗ.
За да се произнесе по допустимостта на възражението съдът съобрази следното:
Съгласно чл.690 от ТЗ длъжникът или кредитор може да направи писмено възражение пред съда с копие до синдика срещу прието или неприето от синдика вземане в 7-дневен срок от обявяването по чл.689 от ТЗ чрез оставянето на списъците на разположение в канцеларията на съда.
В разглеждания случай синдикът е представил списък на неприетите вземания, предявени по реда на чл.688 от ТЗ, с молба вх.№ 34238 от 22.11.2018г. Видно от приложения списък, заявен и в ТР, в него е включено вземането на Стивън Едуард Хамилтън. Този списък е обявен в Търговския регистър към Агенцията по вписванията на 21.11.2018г. Срокът за възражение по чл.690, ал.1 от ТЗ е изтекъл на 29.11.2018г. (четвъртък). Депозираното възражение №35852/05.12.2018г. от Стивън Едуард Хамилтън е изпратено по куриер на 04.12.2018г., видно от приложения към него служебен бон, т.е. след изтичане на срока, поради което се явява процесуално недопустимо и следва да бъде оставено без разглеждане.
Мотивиран от горното, съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ възражение вх. №35852/05.12.2018г. от Стивън Едуард Хамилтън, р. 27.09.1971г. поданик на Великобритания, чрез процесуалния му представител адв.Чиликова, срещу невключване на предявено вземане в производството по т.дело №848/2016г. на ВОС, ТО в списъка по чл.688 ТЗ, като просрочено.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО не подлежи на обжалване.
СЪДИЯ
В ОКРЪЖЕН СЪД: