Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 268 от 27.01.2020, Районен съд - Пазарджик

Съд
Районен съд - Пазарджик
Дело
Гражданско дело 40/2020
Вид
Определение № 268
Подписан
27.01.2020
В сила
14.02.2020
Състав
ЦВЕТАНКА ТРЕНДАФИЛОВА ВЪЛЧЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.129 ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.415 ал.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 ал.1 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ ,гр.Пазарджик, 27.01.2020 год.

ПАЗАРДЖИШКИЯТ РАЙОНЕН

СЪД, гражданска колегия, в закрито заседание на двадесет и седми януари през две хиляди и двадесета година, в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: ЦВЕТАНКА ВЪЛЧЕВА като разгледа докладваното от съдия Вълчева гр. дело №40 по описа на съда за 2020 год. и за да се произнесе, взе предвид следното:

С Разпореждане №361 от 10.01.2020 год., постановено в производството по гр. дело №40/2020г. по описа на ПРС, съдът е дал на ищеца едноседмичен срок /който при нужда и при поискване може да бъде продължен при условията и по реда на чл.63 ал.1 от ГПК/ от получаване на съобщението, в който да отстрани нередовностите на исковата молба, въз основа на която е образувано производството по гр. дело №40/2020г. по описа на Пазарджишкия районен съд, а именно: Да посочи ищеца и ответника по исковата молба и техните адреси; Да посочи цената на иска; Да изложи обстоятелствата, на които основа иска си с правно основание чл.415 ал.1 от ГПК; Да формира надлежно искане до съда; Да представи препис от исковата молба и приложенията към нея за връчване на ответната страна. Указал е на ищеца, че при неизпълнение на дадените указания в срок, исковата молба ще бъде върната, а делото - прекратено.

Видно от книжата по делото е, че на ищеца е изпратено съобщение за разпореждането на съда на посочения в исковата молба /на стр.1-ва долу/ адрес. От направеното отбелязване се установява, че съобщението е редовно връчено, срещу подпис, на служител на ищеца, с посочени имена, поел задължението да го предаде, на датата 15.01.2020 год. В дадения едноседмичен срок, в случая изтекъл на 22.01.2020г. /присъствен ден/, а и до момента, по делото не е постъпила писмена молба от ищеца и не са отстранени констатираните от съда нередовности на подадената искова молба. Не е постъпило и искане за продължаване на срока за отстраняване на нередовностите на същата.

При тези данни и на основание чл.129 ал.3 от ГПК, съдът счита, че исковата молба ще следва да се върне на ищеца, а производството по делото ще следва да се прекрати.

По изложените съображения и на основание чл.129 ал.3 от ГПК, ПАЗАРДЖИШКИЯТ РАЙОНЕН СЪД О П

Р Е Д

Е Л И:

ВРЪЩА исковата молба с вх.№470/10.01.2020г., въз основа, на която е образувано производството по гр. дело №40/2020г. по описа на Пазарджишкия районен съд на ищеца ДСП-Пазарджик и ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело №40/2020г. по описа на Пазарджишкия районен съд.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването на ищеца за изготвянето му пред Пазарджишкия окръжен съд.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: