Решение № 260633 от 16.04.2021, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Търговско дело 1037/2018
- Вид
- Решение № 260633
- Подписан
- 16.04.2021
- В сила
- 24.04.2021
- Състав
- ЦВЕТА СТОЯНОВА ЖЕЛЯЗКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 349 · Кодекс за социално осигуряване
- чл. 349а · Кодекс за социално осигуряване
- чл. 5, ал.10 · Кодекс за социално осигуряване
- чл.613а ал.1 · Търговски закон
- чл.622 · Търговски закон
- чл. 632, ал.1 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 2 · Търговски закон
- чл.632, ал.4 · Търговски закон
Р Е Ш Е Н И Е
№................. гр. София, 16.04.2021 г.
В И М
Е Т О Н А Н А Р О Д А
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, VI-10 състав в закрито заседание, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: цвета желязкова разгледа докладваното от съдията търговско дело № 1037/2018 г. и за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по чл.632, ал.4 от ТЗ.
С решение 450/08.03.2019 г. по делото съдът е обявил неплатежоспособността на „К.к.И.“ ЕООД, ЕИК*******, седалище и адрес на управление:***, съдебен адрес:*** ********и определил начална й дата – 17.06.2011 година, открил производство по несъстоятелност на длъжника „К.к.И.“ ЕООД, ЕИК*******, седалище и адрес на управление:***, обявил „К.к.И.“
ЕООД, ЕИК*******, седалище и адрес на управление:*** в несъстоятелност, постановил прекратяване дейността на предприятието на „К.к.И.“ ЕООД, ЕИК*******, седалище и адрес на управление:*** и спрял производството по несъстоятелност по т. дело 1037/2018 г. по описа на СГС, VI - 10 състав.
По силата на закона е указано на длъжника и неговите кредитори, че ако в срока по чл. 632, ал. 2 от ТЗ не бъде поискано възобновяване, производството ще бъде прекратено и търговецът ще бъде заличен.
Това решение е обявено в Търговския регистър на 15.11.2019 година. Срокът, предвиден в чл. 632, ал. 2 от ТЗ за възобновяване на производството е 1 година от публикуване на решението по чл. 632, ал.1 от ТЗ. В този срок може да се поиска възобновяване с представяне на доказателства за внесените разноски.
Искането следва да се направи от длъжника или от кредиторите.
Срокът за възобновяване на производството по несъстоятелност на длъжника е изтекъл на 08.03.2020 година.
С оглед на факта, че в срока по чл. 632, ал.2 от ТЗ не е поискано възобновяване на производството по несъстоятелност на К.к.И.“ ЕООД, ЕИК******* Съдът намира, че следва да бъде прекратено производството по делото, а също така и постановено заличаването на търговеца от търговския регистър.
По делото са събрани данни - писмо , вх. номер 272519/02.02.2021 г. от ТД НОИ-София, видно от които дружеството не е предало документи по реда на чл. 5, ал.10 от КСО, както и, че относно съответните длъжностни лица на дружеството в несъстоятелност от страна на ТД НОИ София не са предприети действия по реда на чл. 349 и чл. 349а от КСО.
Съдът е указал и на длъжника да изпълни процедурата по чл. 5, ал.10 от КСО, както и на осигурителните органи, че е в тяхна компетентност да инициират производство по чл. 349 и чл. 349а от КСО. Видно от писмо, вх. номер 80979/07.08.2020 г. ТД на НОИ-София е определило дата за предаване на разплащателна документация – 25.11.2020 г., но няма данни дали същото е осъществено.
Съдът не разполага с други възможност да изпълни изискването на чл. 5, ал.10 от КСО, различни от възможностите на осигурителните органи.
Водим от горното, СГС, VI-10 състав
Р
Е Ш И:
ПРЕКРАТЯВА производството по несъстоятелност на „К.к.И.“ ЕООД (н), ЕИК*******, седалище и адрес на управление:***, съдебен адрес:*** *******.
ЗАЛИЧАВА от търговския регистър „К.к.И.“ ЕООД
(н), ЕИК*******, седалище и адрес на управление:***, съдебен адрес:*** *******.
РЕШЕНИЕТО подлежи на вписване в Търговския регистър съгласно чл.622 от ТЗ.
РЕШЕНИЕТО съгласно чл.613а ал.1 от ТЗ подлежи на обжалване пред САС в седмодневен срок от вписването му в Търговския регистър
СЪДИЯ: