Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 334 от 08.05.2025, Окръжен съд - Благоевград

Съд
Окръжен съд - Благоевград
Дело
Търговско дело 257/2024
Вид
Разпореждане № 334
Подписан
08.05.2025
Състав
Атанас Иванов

Цитирани разпоредби

Личните данни в текста са заличени.

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 334 гр. Благоевград, 08.05.2025 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, СЕДЕМНАДЕСЕТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на осми май през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: Атанас Иванов като разгледа докладваното от Атанас Иванов Търговско дело № 20241200900257 по описа за 2024 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по искова молба от Национална агенция по приходите, представлявана от Р.С. чрез М.С.П. – старши публичен изпълнител при ТД на НАП – София, против „Лактобацилус булгарикус“, ЕООД, ЕИК 202797511, Ли Ч., ЛНЧ ***, дата на раждане ********** г. и Д. У. Д., ЛНЧ ***, дата на раждане ********** г..

С оглед разпореждане № 144/ 24.04.2025 г. на САС, съдът намира, че сладва да администрира частната жалба съобразно дадените указания.

С разпореждане № 63/ 27.01.2025 г., пост. по т. д. № 257/ 2024 г. по описа на ОС – Благоевград, съдът е върнал исковата м о л б а от Национална агенция по приходите, представлявана от Р.С. чрез М.С.П. – старши публичен изпълнител при ТД на НАП – София, против „Лактобацилус булгарикус“, ЕООД, ЕИК 202797511, Ли Ч., ЛНЧ ***, дата на раждане ********** г. и Д. У. Д., ЛНЧ ***, дата на раждане ********** г., заедно с приложенията към нея, поради неотстранени нередовности на исковата молба.

Подадена е частна въззивна жалба вх. № 2921/ 21.02.2025 г. от Национална агенция по приходите, представлявана от Р.С. чрез Ю. Т. П. – главен публичен изпълнител при ТД на НАП – София, против разпореждане № 63/ 27.01.2025 г., пост. по т. д. № 257/ 2024 г. по описа на ОС – Благоевград.

Видно от плик с пощенско клеймо, че частна въззивна жалба вх. № 2921/ 21.02.2025 г. от Национална агенция по приходите, представлявана от Р.С. чрез Ю. Т. П. – главен публичен изпълнител при ТД на НАП – София, против разпореждане № 63/ 27.01.2025 г., пост. по т. д. № 257/ 2024 г. по описа на ОС – Благоевград, подадена на 19.02.2025 г.

Видно от съобщение, че разпореждането на съда е връчено на ищеца на 11.02.2025 г.

Както е указано в разпореждане № 63/ 27.01.2025 г., пост. по т. д. № 257/ 2024 г. по описа на ОС – Благоевград, което произтича от разпоредбата на чл. 275, ал. 1 ГПК, разпореждането подлежи на обжалване пред Апелативен съд - София с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването на страните, от която жалба препис за връчване не се представя.

Съгласно разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът, който се брои по седмици, изтича в съответния ден на последната седмица.

В случая, разпореждането на съда е връчено на 11.02.2025 г. – ден вторник, като срокът е едноседмичен, поради което е изтекъл на 18.02.2025 г. – ден вторник, като частна 1 въззивна жалба вх. № 2921/ 21.02.2025 г. от Национална агенция по приходите, представлявана от Р.С. чрез Ю. Т. П. – главен публичен изпълнител при ТД на НАП – София, против разпореждане № 63/ 27.01.2025 г., пост. по т. д. № 257/ 2024 г. по описа на ОС – Благоевград, видно от пощенското клеймо е подадена на 19.02.2025 г. – извън определения срок.

Съгласно разпоредбата на чл.262, ал. 2, т. 1 от ГПК, която разпоредба е приложима съгласно разпоредбата на чл. 275, ал. 2 ГПК, във връзка с чл. 279 ГПК, жалбата се връща от първоинстанционният съд, когато е подадена след изтичането на срока за обжалване.

Водим от горното и на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 от ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна въззивна жалба вх. № 2921/ 21.02.2025 г. от Национална агенция по приходите, представлявана от Р.С. чрез Ю. Т. П. – главен публичен изпълнител при ТД на НАП – София, против разпореждане № 63/ 27.01.2025 г., пост. по т. д. № 257/ 2024 г. по описа на ОС – Благоевград, заедно с приложенията към нея.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Апелативен съд - София с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването на страните, от която жалба препис за връчване не се представя.

Този съдебен акт е издаден в електронна форма и е подписан електронно / чл. 102а, ал. 1 ГПК/, поради което не носи саморъчен подпис на съдията.

Съдия при Окръжен съд – Благоевград: _______________________ 2