Разпореждане № 2443 от 28.05.2025, Районен съд - Враца
- Съд
- Районен съд - Враца
- Дело
- Гражданско дело 1476/2025
- Вид
- Разпореждане № 2443
- Подписан
- 28.05.2025
- В сила
- 10.06.2025
- Състав
- Магдалена Бориславова Младенова-Стоева
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 2443 гр. Враца, 28.05.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – ВРАЦА, VI ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и осми май през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Магдалена Б. Младенова-Стоева като разгледа докладваното от Магдалена Б. Младенова-Стоева Гражданско дело № 20251420101476 по описа за 2025 година
Производството по делото е образувано по повод постъпила искова молба от М. В. Й. и В. И. Й. против Д. Г. Г..
Съдът е извършил проверка за допустимостта и редовността на исковата молба и е намерил, че същата не отговаря на изискванията за редовност на процесуалния закон, като с Разпореждане № 2076/08.05.2025 г. е дал указания на ищците, че в едноседмичен срок от получаване на съобщението следва да отстранят констатираните нередовности, а именно:
- в случай че претендират да бъде признато за установено, че са собственици на процесните движими вещи и ответникът да бъде осъден да предаде владението им, а в условията на евентуалност, ако същите са погинали, отчуждени или изразходвани – да заплати тяхната равностойност, да изложат фактическите си твърдения в този смисъл и да формулират петитума на исковата молба в съответствие с тези твърдения;
- в случай че претендират заплащането на равностойността на движимите вещи на друго правно основание, да посочат същото, да изложат фактическите си твърдения във връзка с него и да формулират петитума на исковата молба в съответствие с тези твърдения.
На ищците изрично е указано, че при неизпълнение на дадените указания исковата молба ще бъде върната.
Видно от удостовереното от връчителя, разпореждането, с което съдът е дал указания за отстраняване на нередовностите, е получено от ищците на 14.05.2025 г., като едноседмичният срок е изтекъл на 21.05.2025 г., като до неговото изтичане, както и до постановяване на настоящото разпореждане, констатираните нередовности не са отстранени.
Поради неотстраняване на констатираните нередовности в предоставения от съда срок и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът намира, че подадената молба следва да бъде върната.
Предвид гореизложеното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. № 6558/05.05.2025 г. заедно с приложенията към нея на 1 нейните податели М. В. Й. и В. И. Й. .
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело № 1476/2025 г. по описа на Районен съд – Враца.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищците пред Окръжен съд – Враца.
Съдия при Районен съд – Враца: _______________________
2