Разпореждане № 67859 от 03.06.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 24176/2025
- Вид
- Разпореждане № 67859
- Подписан
- 03.06.2026
- Състав
- ГЕОРГИ КОНСТАНТИНОВ КАЦАРОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 67859 гр. София, 03.06.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 175 СЪСТАВ, в закрито заседание на трети юни през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: Г. К. КАЦАРОВ като разгледа докладваното от Г. К. КАЦАРОВ Гражданско дело № 20251110124176 по описа за 2025 година
Производството е по реда на чл. 262, ал. 2, т. 1 Граждански процесуален кодекс /ГПК/.
По делото е постановено Решение № 8615/11.05.2026 г., което е връчено на ответника „КМ Интерауто“ ЕООД на 15.05.2026 г. Ответникът е подал Въззивна жалба с вх. № 1721934/01.06.2026 г. чрез куриер. На товарителница № 5300767772444 е посочено, че пратката е подадена на 01.06.2026 г. При приложение разпоредбата на чл. 259, ал. 1 ГПК, която посочва, че срокът на обжалване е 14 дни, съдът установява, че подадената от „КМ Интерауто“ ЕООД Въззивна жалба с вх. № 1721934/01.06.2026 г. е просорочена. Препис от цитираното решение е връчен на ответника на 15.05.2026 г. Двуседмичният срок е изтекъл на 29.05.2026 г. /присъствен ден/. Въззивната жалба е подадена на 01.06.2026 г. Същата се явява просрочена.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК на ответника „КМ Интерауто“ ЕООД подадената от него Въззивна жалба с вх. № 1721934/01.06.2026 г.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на въззивния жалбоподател.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1