Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 04.05.2022, Административен съд - Перник

Съд
Административен съд - Перник
Дело
178/2022
Подписан
04.05.2022
В сила
26.05.2022

Цитирани разпоредби

  • чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 46, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 135

Гр. Перник, 04.05.2022 година.

Административен съд – Перник, в закрито заседание на четвърти май през две хиляди двадесет и втора година, в състав:

Съдия: Ивайло Иванов като разгледа докладваното от съдия Ивайло Иванов административно дело № 178 по описа за 2022 година на Административен съд – Перник, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 145 – чл. 178 от Административнопроцесуалния кодекс АПК/.

Образувано е по подадена жалба на Е.И.П. ***, Б.Ц.П. *** и А.В.И. *** срещу неозначен административен акт.

С разпореждане от 11.04.2022 година жалбата е оставена без движение, като са дадени подробни указания в 4 пункта на жалбоподателите в 7-дневен срок от получаване на разпореждането да отстранят нередовностите й, като в противен случай неблагоприятната последица е жалбата да се остави без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено.

Жалбоподателите са редовно уведомени по смисъла на чл. 46, ал. 2 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК за разпореждането на съда на 14.04.2022 година.

Даденият 7-дневен срок от съобщаване на разпореждането, с което жалбата е оставена без движение, в който е трябвало да отстранят констатираните нередовности, изчислен съобразно чл. 60, ал. 5 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК е изтекъл на 21.04.2022 година /четвъртък/ – присъствен ден. Въпреки предоставената им от съда възможност, жалбоподателите не са отстранили нередовностите, поради което жалбата следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да се прекрати по реда на чл. 158, ал. 3 от АПК.

Мотивиран от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК настоящия съдебен състав на Административен съд – Перник

О

П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Е.И.П.

***, Б.Ц.П. *** и А.В.И. *** срещу неозначен административен акт, като нередовна.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 178 по описа за 2022 година на Административен съд – Перник.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва пред Върховния административен съд на Република България, с частна жалба подадена чрез Административен съд – Перник в 7-дневен срок от връчването му на страните.

Съдия:/п/