Акт от 04.05.2022, Административен съд - Перник
- Съд
- Административен съд - Перник
- Дело
- 178/2022
- Подписан
- 04.05.2022
- В сила
- 26.05.2022
Цитирани разпоредби
- чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 46, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 135
Гр. Перник, 04.05.2022 година.
Административен съд – Перник, в закрито заседание на четвърти май през две хиляди двадесет и втора година, в състав:
Съдия: Ивайло Иванов като разгледа докладваното от съдия Ивайло Иванов административно дело № 178 по описа за 2022 година на Административен съд – Перник, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 145 – чл. 178 от Административнопроцесуалния кодекс АПК/.
Образувано е по подадена жалба на Е.И.П. ***, Б.Ц.П. *** и А.В.И. *** срещу неозначен административен акт.
С разпореждане от 11.04.2022 година жалбата е оставена без движение, като са дадени подробни указания в 4 пункта на жалбоподателите в 7-дневен срок от получаване на разпореждането да отстранят нередовностите й, като в противен случай неблагоприятната последица е жалбата да се остави без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено.
Жалбоподателите са редовно уведомени по смисъла на чл. 46, ал. 2 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК за разпореждането на съда на 14.04.2022 година.
Даденият 7-дневен срок от съобщаване на разпореждането, с което жалбата е оставена без движение, в който е трябвало да отстранят констатираните нередовности, изчислен съобразно чл. 60, ал. 5 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК е изтекъл на 21.04.2022 година /четвъртък/ – присъствен ден. Въпреки предоставената им от съда възможност, жалбоподателите не са отстранили нередовностите, поради което жалбата следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да се прекрати по реда на чл. 158, ал. 3 от АПК.
Мотивиран от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК настоящия съдебен състав на Административен съд – Перник
О
П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Е.И.П.
***, Б.Ц.П. *** и А.В.И. *** срещу неозначен административен акт, като нередовна.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 178 по описа за 2022 година на Административен съд – Перник.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва пред Върховния административен съд на Република България, с частна жалба подадена чрез Административен съд – Перник в 7-дневен срок от връчването му на страните.
Съдия:/п/