Определение № 5676 от 27.12.2024, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 2160/2024
- Вид
- Определение № 5676
- Подписан
- 27.12.2024
- В сила
- 29.01.2025
- Състав
- Мирела Огнянова Кацарска, мл.с. Христо Руменов Митев, Весела Гълъбова
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 435 и сл. · Граждански процесуален кодекс
- чл. 436, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 5676 гр. Варна, 23.12.2024 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на двадесет и трети декември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Мирела Огн. Кацарска
Членове:
Весела Гълъбова мл.с. Христо Р. Митев като разгледа докладваното от мл.с. Христо Р. Митев Въззивно гражданско дело № 20243100502160 по описа за 2024 година за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 435 и сл. от ГПК.
Образувано е по жалба с вх.№ 30993/16.08.2024г от „ВИМ“ ООД, ЕИК103220223, със седалище и адрес на управление: *********, чрез особения му представител адв. Д. А., против постановление за възлагане на движима вещ от 29.07.2024г., постановено по изпълнително дело № 1316/2023 г. на ЧСИ Даниела Петкова – Янкова рег. № 711, район на действие ОС Варна.
След извършена проверка за допустимост на частната жалба, съдът констатира, че същата е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл.
436, ал. 1 от ГПК. Срокът за обжалване постановление за възлагане тече от датата на уведомяването на страната.
С определение № 5001 от 14.11.2024 г. постановено по настоящото дело жалба с вх.№ 30993/16.08.2024г е оставен без движение с указания в едноседмичен срок „ВИМ“ ООД, да предостави доказателства, че жалбата му е в срок. Определение е връчено на 05.12.2024 г. на особения представител на жалбоподателя адв. Д. А.. В едноседмичния срок, както и до настоящия момент, указанията не са изпълнени, както не са предоставени доказателства, че жалбата е подадена в срок.
„ВИМ“ ООД, е редовно уведомен за постановление за възлагане на 01.08.2024 г. Двуседмичният срок за обжалване на постановление за възлагане е изтекъл на 15.08.2024 г. а жалба е подадена на 16.08.2023 г., видно от входящия й номер.
На основание чл. 436, ал. 1 вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, жалба с вх.№ 30993/16.08.2024г следва да бъде върната, като просрочена.
Мотивиран от изложеното, съдът
1
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА жалба с вх.№ 30993/16.08.2024г от „ВИМ“ ООД,
ЕИК103220223, със седалище и адрес на управление: *********, чрез особения му представител адв. Д. А., против постановление за възлагане на движима вещ от 29.07.2024г., постановено по изпълнително дело № 1316/2023 г. на ЧСИ Даниела Петкова – Янкова рег. № 711, район на действие ОС Варна.
ПРЕКРАТЯВА в.гр. дело № 2160 по описа за 2024 г. на ВОС ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2