Решение № 261532 от 22.11.2021, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Търговско дело 2750/2019
- Вид
- Решение № 261532
- Подписан
- 22.11.2021
- Състав
- ЦВЕТА СТОЯНОВА ЖЕЛЯЗКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 5, ал.10 · Кодекс за социално осигуряване
- чл.613а ал.1 · Търговски закон
- чл.622 · Търговски закон
- чл. 632, ал.1 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 2 · Търговски закон
- чл.632, ал.4 · Търговски закон
Р Е Ш Е Н И Е
№................. гр. София, 22.11.2021 г.
В И М
Е Т О Н А Н А Р О Д А
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, VI-10 състав в закрито заседание, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: цвета желязкова разгледа докладваното от съдията търговско дело № 2750/2019 г. и за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по чл.632, ал.4 от ТЗ.
С решение 260038/21.09.2020 г. по делото съдът е обявил свръхзадължеността на „О.“ ООД, ***, съдебен адрес:***, адв. П.Р. и определил начална й дата – 31.12.2014 година, открил производство по несъстоятелност на длъжника „О.“ ООД, ***, наложил запор и възбрана върху имуществото на „О.“ ООД, ЕИК *******, адрес: ***, в несъстоятелност, прекратил дейността на предприятието на „О.“ ООД, ЕИК *******, адрес: ***, съдебен адрес:*** и спрял производството по несъстоятелност на „О.“ ООД, ЕИК *******, адрес: ***.
По силата на закона е указано на длъжника и неговите кредитори, че ако в срока по чл. 632, ал. 2 от ТЗ не бъде поискано възобновяване, производството ще бъде прекратено и търговецът ще бъде заличен.
Това решение е обявено в Търговския регистър на 17.05.2019 година. Срокът, предвиден в чл. 632, ал. 2 от ТЗ за възобновяване на производството е 1 година от публикуване на решението по чл. 632, ал.1 от ТЗ. В този срок може да се поиска възобновяване с представяне на доказателства за внесените разноски.
Искането следва да се направи от длъжника или от кредиторите.
Срокът е изтекъл на 23.09.2021 година.
С оглед на факта, че в срока по чл. 632, ал.2 от ТЗ не е поискано възобновяване на производството по несъстоятелност на „О.“ ООД, ***, Съдът намира, че следва да бъде прекратено производството по делото, а също така и постановено заличаването на търговеца от търговския регистър.
По делото е представено удостоверение Nо 5500/53/1 от
22.07.2021 г. от НОИ-ТП-София-град, видно от което на основание чл. 5, ал.10 от КСО „О.“ ООД, *** е предал разплащателни ведомости.
Водим от горното, СГС, VI-10 състав
Р Е Ш И:
ПРЕКРАТЯВА производството по несъстоятелност на „О.“ ООД, ***.
ЗАЛИЧАВА от търговския регистър „О.“ ООД, ***.
РЕШЕНИЕТО подлежи на вписване в Търговския регистър съгласно чл.622 от ТЗ.
РЕШЕНИЕТО съгласно чл.613а ал.1 от ТЗ подлежи на обжалване пред САС в седмодневен срок от вписването му в Търговския регистър
СЪДИЯ: