Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Решение № 261532 от 22.11.2021, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 2750/2019
Вид
Решение № 261532
Подписан
22.11.2021
Състав
ЦВЕТА СТОЯНОВА ЖЕЛЯЗКОВА

Цитирани разпоредби

Р Е Ш Е Н И Е

№................. гр. София, 22.11.2021 г.

В И М

Е Т О Н А Н А Р О Д А

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, VI-10 състав в закрито заседание, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: цвета желязкова разгледа докладваното от съдията търговско дело № 2750/2019 г. и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по чл.632, ал.4 от ТЗ.

С решение 260038/21.09.2020 г. по делото съдът е обявил свръхзадължеността на „О.“ ООД, ***, съдебен адрес:***, адв. П.Р. и определил начална й дата – 31.12.2014 година, открил производство по несъстоятелност на длъжника „О.“ ООД, ***, наложил запор и възбрана върху имуществото на „О.“ ООД, ЕИК *******, адрес: ***, в несъстоятелност, прекратил дейността на предприятието на „О.“ ООД, ЕИК *******, адрес: ***, съдебен адрес:*** и спрял производството по несъстоятелност на „О.“ ООД, ЕИК *******, адрес: ***.

По силата на закона е указано на длъжника и неговите кредитори, че ако в срока по чл. 632, ал. 2 от ТЗ не бъде поискано възобновяване, производството ще бъде прекратено и търговецът ще бъде заличен.

Това решение е обявено в Търговския регистър на 17.05.2019 година. Срокът, предвиден в чл. 632, ал. 2 от ТЗ за възобновяване на производството е 1 година от публикуване на решението по чл. 632, ал.1 от ТЗ. В този срок може да се поиска възобновяване с представяне на доказателства за внесените разноски.

Искането следва да се направи от длъжника или от кредиторите.

Срокът е изтекъл на 23.09.2021 година.

С оглед на факта, че в срока по чл. 632, ал.2 от ТЗ не е поискано възобновяване на производството по несъстоятелност на „О.“ ООД, ***, Съдът намира, че следва да бъде прекратено производството по делото, а също така и постановено заличаването на търговеца от търговския регистър.

По делото е представено удостоверение Nо 5500/53/1 от

22.07.2021 г. от НОИ-ТП-София-град, видно от което на основание чл. 5, ал.10 от КСО „О.“ ООД, *** е предал разплащателни ведомости.

Водим от горното, СГС, VI-10 състав

Р Е Ш И:

ПРЕКРАТЯВА производството по несъстоятелност на „О.“ ООД, ***.

ЗАЛИЧАВА от търговския регистър „О.“ ООД, ***.

РЕШЕНИЕТО подлежи на вписване в Търговския регистър съгласно чл.622 от ТЗ.

РЕШЕНИЕТО съгласно чл.613а ал.1 от ТЗ подлежи на обжалване пред САС в седмодневен срок от вписването му в Търговския регистър

СЪДИЯ: