Разпореждане № 77051 от 21.06.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 57320/2022
- Вид
- Разпореждане № 77051
- Подписан
- 21.06.2023
- В сила
- 21.06.2023
- Състав
- СВЕТЛАНА ЙОРДАНОВА БЪЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 77051 гр. София, 21.06.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 58 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и първи юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: СВЕТЛАНА Й. БЪЧЕВА като разгледа докладваното от СВЕТЛАНА Й. БЪЧЕВА Гражданско дело № 20221110157320 по описа за 2022 година
Делото е докладвано по повод Частна жалба вх.№ 163548/09.06.2023 г. срещу Разпореждане № 62668/20.05.2023 г.
Жалбата е просрочена - подадена е на дата 09.12.2022 г., след като частният жалбоподател е бил уведомен за Разпореждане № 62668/20.05.2023 г. на дата 01.06.2023 г. (видно от разписката на съобщение за Разпореждане № 62668/20.05.2023 г.), като едноседмичният срок за обжалване е бил изтекъл на дата 08.06.2023 г.
(четвъртък, работен ден).
По тези съображения и на основание чл.275, ал. 2 вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна жалба вх.№ 163548/09.06.2023 г. – като просрочена.
Разпореждането може да бъде обжалвано от ищеца пред СГС с частна жалба в 1-седмичен срок от връчването му в препис.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1