Определение № 6288 от 22.05.2023, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 1804/2023
- Вид
- Определение № 6288
- Подписан
- 22.05.2023
- В сила
- 13.06.2023
- Състав
- Рени Коджабашева, Анелия Стефанова Янева, Бетина Богданова Бошнакова
Цитирани разпоредби
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 258 - чл. 273 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 6288 гр. София, 19.05.2023 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗ. IV-Е СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети май през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Рени Коджабашева
Членове:
Анелия Ст. Янева
Бетина Б. Бошнакова като разгледа докладваното от Анелия Ст. Янева Въззивно гражданско дело № 20231100501804 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 258 – чл. 273 ГПК.
Образувано е по въззивна жалба на ответника Столична община, подадена чрез ССЕВ на 29.12.2022 г. и входирана в СРС на 30.12.2022 г., срещу решение № 13747/30.11.2022 г., постановено по гражданско дело № 25811/2022 г. на Софийски районен съд, 27състав.
Съгласно разпоредбата на чл. 259, ал. 1 ГПК жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му на страната. Видно от приложеното на л. 161 от делото на СРС извлечение от ССЕВ препис от съдебното решение е изпратено на ответника на 02.12.2022 г., в 12:20:51 ч. и е получено от него на 02.12.2022 г., в 13:12:30 ч., От 02.12.2022 г. е започнал да тече срокът за въззивно обжалване, който е изтекъл на 16.12.2022 г. – петък. Въззивната жалба е подадена на 29.12.2022 г.
– след изтичането на срока. Ето защо и въззивният съд намира жалбата за недопустима, поради което същата следва да бъде върната на основание чл..
267, ал. 1 вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
1
ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 291222/30.12.2022 г., подадена на 29.12.2022 г., на ответника Столична община срещу решение № 13747/30.11.2022 г., постановено по гражданско дело № 25811/2022 г. на Софийски районен съд, 27 състав.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред САС в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2