Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 286 от 04.07.2018, Окръжен съд - Русе

Съд
Окръжен съд - Русе
Дело
Въззивно търговско дело 215/2018
Вид
Определение № 286
Подписан
04.07.2018
Състав
ДАРИНКА АЛЕКСИЕВА СТАНЧЕВА, ЙОРДАН МИНКОВ ДАМАСКИНОВ, АТАНАС ВАСИЛЕВ ДИМИТРОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.262 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.267 ал.1 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№

Гр.Русе, 04.07.2018г.

РУСЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, търговско отделение в закрито заседание на 04юли през две хиляди и осемнадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДАРИНКА АЛЕКСИЕВА

ЧЛЕНОВЕ:ЙОРДАН ДАМАСКИНОВ

АТАНАС

ДИМИТРОВ м.с.

Като разгледа докладваното председателя в. т.д.№215 по описа за 2018 година, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по чл.267 ал.1 ГПК.

Делото е образувано по въззивна жалба от адв.В.В.-пълномощник на Р.Н.К. против Решение №677/27.04.2018г.по г.д.№8753/2017г.на Русенския районен съд.При извършената проверка в закрито заседание въззивния съд констатира,че жалбоподателката Р.Н.К. чрез адв.В. е получила съобщение на 11.05.2018г. с препис от обжалваното решение на РРС и указание,че то подлежи на обжалване както е посочено в него,т.е.в двуседмичен срок.Този срок изтича на 28.05.2018г.,а видно от печата на Русенския районен съд жалбата е постъпила там на 29.05.2018г.-след изтичане на двуседмичния срок.По делото е приложен плик,на който е посочен подател адв.В.В. и получател Русенски районен съд,на който не пише какво съдържа и няма никакъв печат,датата на който да бъде съобразена.

По тези съображения и при така извършената проверка по реда на чл.267 ал.1 и при прилагане на чл.262 от ГПК окръжния съд счита,че жалбата е подадена след изтичане срока за обжалване,поради което производството по това дело следва да бъде прекратено и жалбата да се върне.Ето защо окръжния съд

О П

Р Е Д

Е Л И:

ПРЕКРАТЯВА производството по в. т.д.№215/2018г. по описа на РОС и ВРЪЩА жалбата на жалбоподателя Р.Н.К. чрез адв.В.В..

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя пред Апелативен съд-Велико Търново.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: