Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 9606 от 12.08.2015, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 7360/2015
Вид
Определение № 9606
Подписан
12.08.2015
Състав
КАМЕЛИЯ ДИЯНОВА ВАСИЛЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.129,ал.3 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л

Е Н И Е

№................../12.08.2015г.

ВАРНЕНСКИЯТ РАЙОНЕН

СЪД, XXV състав, Гражданско отделение, в закрито съдебно заседание на в състав : РАЙОНЕН СЪДИЯ : КАМЕЛИЯ ВАСИЛЕВА След като разгледа гр.д. №7360/2015г., за да се произнесе взе предвид следното :

С Разпореждане №27 505/26.06.2015г. производството по делото е оставено без движение с указания за отстраняване на констатираните от съда нередовности в едноседмичен срок от получаване на съобщението.

Видно от приложеното по делото съобщение ищците са уведомени за разпореждането лично на 24.07.2015г.

С молба от 29.07.2015г. ищците са отправили искане за даване на указания по кой от разделените искове е образувано делото, което е уважено съобразно разпореждане 32949/ 30.07.2015г. Искане за продължаване на срока не е отправено.

По делото е депозирана молба от ищците от 11.08.2015г., с която са извършени уточнения на исковата молба, но предвид че срокът за изпълнение на дадените им указания е изтекъл на 31.07.2015г. извършените процесуални действия се явяват просрочени и не следва да се зачетат, като последица следва да се приложи разпоредбата на чл.129,ал.3 ГПК, като подадената искова молба бъде върната, а производството по делото прекратено.

Воден от гореизложените съображения съдът,

О П

Р Е Д

Е Л И :

ВРЪЩА искова молба вх.№16 952/23.06.2015г., депозирана от Е.П.Т. и И.А.Т..

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №7360 по описа за 2015г. на ВРС, XXVс.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред

Варненския окръжен съд в едноседмичен срок от получаването му.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ :