Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1064 от 08.12.2020, Административен съд - Ловеч

Съд
Административен съд - Ловеч
Дело
Административно дело 465/2020
Вид
Определение № 1064
Подписан
08.12.2020
В сила
29.12.2020
Състав
ЙОНИТА ЦАНКОВА ЦАНКОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ гр.Ловеч, 08.12.2020 год.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ЛОВЕЧ, ІІІ-ти административен състав, в закрито заседание на осми декември през две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЙОНИТА ЦАНКОВА при секретаря ……………………………………….... и в присъствието на прокурора ……………………...……………… като разгледа докладваното от съдията Цанкова адм.д. № 465 по описа за 2020 год. и на основание данните по делото и закона, за да се произнесе взе предвид следното:

В Ловешкия административен съд е постъпила жалба от л.св. Й.В.С., ЕГН: **********,***, срещу неконкретизиран административен акт, като жалбата е постъпила директно в съда, а не чрез ответния административен орган, като отделно към жалбата не е приложено копие на обжалван административен акт, поради което липсва административна преписка, както и доказателства за допустимост на оспорването.

С разпореждане от з.с.з. на 16.11.2020 г. съдът е оставил жалбата без движение на основание чл. 158, ал. 1, във вр. с чл.

150, ал. 1, т. 5, т. 6 и т. 7, чл. и чл. 151, т. 4 и чл. 159, т. 4 и т. 5 от АПК, като е указал на жалбоподателя в 7-дн. срок от съобщението: 1. да посочи кой административен акт обжалва /с номер, дата и издател на акта/; 2. да конкретизира в какво се състои незаконосъобразността на акта; 3. да конкретизира искането до съда /петитум на жалбата/; 4. да представи копие на обжалван адм. акт; 5. да представи 1 бр. препис от жалбата и уточняващата молба; 6. да представи доказателства за спазването на 14-дн. преклузивния срок за обжалване 7. да представи доказателства за правен интерес /активна процесуална легитимация/, като е указано на жалбоподателя, че при неизпълнение жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Видно от съобщение на л. 6-7 от делото, съобщението за оставяне на жалбата без движение е съобщено на жалбоподателя на 23.11.2020 г., като 7-дн. срок за отстраняване нередовностите на оспорването е изтекъл на 30.11.2020 г. – присъствен ден, като нито до 30.11.2020 г., нито до момента от жалбаподателя са отстранени указаните подробно нередовности на оспорването с разпореждането на съда от з.с.з. на 16.11.2020 г.

Ето защо жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено на основание чл. 158, ал. 3, във вр. с чл. 158, ал.

1, във вр. с чл. 150, ал. 1, т. 5, т. 6 и т. 7, чл. 151, т. 4 и чл. 159, т. 4 и т. 5 от АПК.

Предвид гореизложеното на основание чл. 158, ал. 3, във вр. с чл.

158, ал. 1, във вр. с чл. 150, ал. 1, т. 5, т. 6 и т. 7, чл. 151, т. 4 и чл.

159, т. 4 и т. 5 от АПК съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на л.св. Й.В.С., ЕГН: **********,***, срещу неконкретизиран административен акт.

ПРЕКРАТЯВА производството по настоящото адм.д. № 465/2020 г. на Административен съд - Ловеч.

Определението подлежи на обжалване в 7-мо дневен срок от съобщението до жалбоподателя пред ВАС на Р България.

Да се изпрати препис от същото на жалбоподателя и ответника.

АДМ. СЪДИЯ: