Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 3148 от 12.11.2018, Районен съд - Стара Загора

Съд
Районен съд - Стара Загора
Дело
Гражданско дело 4843/2016
Вид
Определение № 3148
Подписан
12.11.2018
Състав
ИВАН ХРИСТОВ РЕЖЕВ

Цитирани разпоредби

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

Номер 3148 Година 12.11.2018 Град Стара Загора СТАРОЗАГОРСКИЯТ РАЙОНЕН

СЪД ХII ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ

На дванадесети ноември Година 2018 в закрито съдебно заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

И. Р.

Секретар:

Прокурор: като разгледа докладваното от съдията Р. гражданско дело номер 4843 по описа за

2016 година и за да се произнесе взе предвид следното:

С разпореждане от 23.10.2018 г. съдът е оставил без движение постъпилата по делото молба с вх. № 27917/22.10.2018 г., а на молителите Г.Т.П., П.Г.П., Т.Г.П., Т.К.Г., Д.К.Г., Е.Н.Г., Р.В.Б., Г.Н.В., В.Т.Н., Д.И.Н.,

М.Г.Й., Й.П.П., К.Д.Х., В.М.Р.,

С.Й.С., Я.В.Т., Р.Н.Т., Д.И.И., К.М.М., Е.Д.И., М.Т.И., М.Б.И., Н.С.И., Б.В.М. и П.М.М., чрез съдебният им адресат адв.

В.А., е изпратено съобщение, в 1-седмичен срок от получаването му да представят по делото пълномощно на подалият тази молба от тяхно име адв. А., тъй като представеното е загубило силата си съгласно чл.34, ал.4 ГПК с приключване на делото, като в съобщението им е и указано, че в противен случай молбата ще им бъде върната (л.

269).

Това съобщение е получено от посочения съдебния адресат на молителите редовно на 29.10.2018 г., по реда на чл. 39, ал. 1 ГПК, видно от върнатата по делото разписка (л.

273).

В даденият им едноседмичен срок, изтекъл на 05.11.2018 г. и до момента, същите не са отстранили посочената нередовност на молбата си. При това положение, съдът намери, че е налице хипотезата на чл. 101, ал.

3 ГПК, на което основание

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА на молителителите Г.Т.П., П.Г.П., Т.Г.П., Т.К.Г., Д.К.Г., Е.Н.Г., Р.В.Б., Г.Н.В., В.Т.Н., Д.И.Н., М.Г.Й., Й.П.П., К.Д.Х., В.М.Р., С.Й.С., Я.В.Т., Р.Н.Т., Д.И.И., К.М.М., Е.Д.И., М.Т.И., М.Б.И., Н.С.И., Б.В.М. и П.М.М., молбата с вх. № 27917/22.10.2018 г. по делото, поради неотстраняване в срок на нередовността й.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано от молителите с частна жалба пред Старозагорския окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му на същите.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: