Разпореждане № 83126 от 08.07.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 17682/2026
- Вид
- Разпореждане № 83126
- Подписан
- 08.07.2026
- Състав
- ПЛАМЕН ГЕНЧЕВ ГЕНЕВ
Цитирани разпоредби
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 83126 гр. София, 08.07.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 39 СЪСТАВ, в закрито заседание на осми юли през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: ПЛАМЕН Г. ГЕНЕВ като разгледа докладваното от ПЛАМЕН Г. ГЕНЕВ Частно гражданско дело № 20261110117682 по описа за 2026 година
С разпореждане № 76158 от 23.06.2026 г. съдът е констатирал, че подадената молба е нередовна, поради което е дал възможност на молителя да отстрани отстрани констатираните нередовности, а именно в едноседмичен срок от съобщението да конкретизира бъдещата си претенция като формулира надлежно петитум на иска, който смята да предяви и доказателствата, по който иска да бъдат обезпечени по реда на чл. 207 ГПК, да индивидуализира ответниците с посочване на три имена и адрес, както и да представи доказателства за внесена по сметка на СРС държавна такса за предявените искове в размер на 10.23 евро, като на молителят изрично са му оказани неблагоприятните последици от неизпълнението на указанията на съда. Също така на молителя изрично му е указано, че съгласно чл. 95 от ГПК може да поиска от съда да му предостави правна помощ, ако има нужда от адвокатска защита, но нямат финансова възможност да упълномощи адвокат, като към разпореждането е приложена и декларацията за материално и гражданско състояние.
По делото е постъпила молба от 07.07.2026 г., с която не са изпълнени указанията на съда.
Разпореждането на съда от 23.06.2026 г. съгласно изложеното в молбата на молителя му е връчено лично на 26.06.2026 г., като срокът за изпълнение указанията на съда е изтекъл на 03.07.2026 г., като дори и към датата на настоящото разпореждане, указанията не са изпълнени. При това положение молбата следва да бъде върната.
Така мотивиран, СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА молба с вх. № 199317 от 22.06.2026 г., подадена от Р. Б. Т..
Разпореждането може да бъде обжалвано с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на молителя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1