Определение № 761 от 15.11.2022, Районен съд - Пазарджик
- Съд
- Районен съд - Пазарджик
- Дело
- Административно наказателно дело 1609/2022
- Вид
- Определение № 761
- Подписан
- 15.11.2022
- В сила
- 25.11.2022
- Състав
- Снежана Стоянова
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 761 гр. П., 15.11.2022 г.
РАЙОНЕН СЪД – П., XI НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на петнадесети ноември през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: Снежана Стоянова като разгледа докладваното от Снежана Стоянова Административно наказателно дело № 20225220201609 по описа за 2022 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по жалба на З. А. М. от град П. чрез надлежно упълномощения адвокат И. Б. от АК – П. против НП № 20221818-06-613 от 23.08.2022 година на Началник РУ – П. при ОДМВР – П..
След запознаване с материалите по делото съдът намира, че жалбата е процесуално недопустима, тъй като е просрочена.
Обжалваното НП е връчено на жалбоподателката на 13.10.2022 година, видно от отбелязването в разписката към НП /обратна страна/. По силата на разпоредбата на чл.59, ал.2 от ЗАНН срокът за обжалване на НП е 14-дневен.
Той започва да се брои от деня следващ връчването, т.е. в случая от 14.10.2022 година, което означава че е изтекъл на 27.10.2022 година, в работен ден - четвъртък. Жалбата против НП е изготвена и подадена чрез наказващия орган едва на 02.11.2022 г. При тези факти жалбата е подадена извън 14-дневния срок за обжалване на НП, определен императивно в разпоредбата на чл.59, ал.2 от ЗАНН, който срок е изтекъл в 24,00 часа на 27.10.2022 год. При това положение обжалваното НП към 02.11.2022 г. – деня на подаването на въззивната жалба, вече е било влязло в сила съобразно императивната разпоредба на чл.64 бук.”б” от ЗАНН.
С оглед изложените съображения и на основание чл.63г във вр. с чл.64, б. „б“ от ЗАНН, РС – П.
ОПРЕДЕЛИ:
1
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на З. А. М. от град П., подадена чрез надлежно упълномощения адвокат И. Б. от АК – П. против НП № 20221818-06-613 от 23.08.2022 година на Началник РУ – П. при ОДМВР – П. и ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 1609/2022 година по описа на РС П..
ОБЯВЯВА НП № 2022-1818-06-613 от 23.08.2022 година на Началник РУ – П. при ОДМВР – П. за влязло в сила на 28.10.2022 г.
Препис от определението да се изпрати на жалбоподателката чрез адв.И. Б. и на АНО за сведение.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му пред Административен съд – П..
Съдия при Районен съд – П.: _______________________ 2