Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260225 от 05.05.2021, Софийски окръжен съд

Съд
Софийски окръжен съд
Дело
Търговско дело 66/2021
Вид
Определение № 260225
Подписан
05.05.2021
Състав
ЛИЛИЯ МАРКОВА РУНЕВСКА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

Гр. София, 05.05.2021 г.

Софийски окръжен съд, търговско отделение, ІV-ти състав, в закрито заседание на пети май две хиляди двадесет и първа година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЛИЛИЯ РУНЕВСКА като разгледа докладваното от съдията т. д. № 66/2021 г. по описа на СОС, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по молба на „А.“ ЕООД с искане за откриване на производство по несъстоятелност на дружеството поради неплатежоспособност.

С разпореждане от 06.04.2021 г. молбата е оставена без движение с указания за отстраняване на нередовностите ѝ в едноседмичен срок от съобщението. В разпореждането са указани и последиците от неизпълнение на указанията в срок.

Съобщението за разпореждането на съда е връчено на молителя на 12.04.2021 г. /видно от приложената по делото разписка/, съответно срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 19.04.2021 г. /присъствен ден/.

На 23.04.2021 г. е постъпила уточняваща молба, изпратена по пощата, с дата на пощенското клеймо 22.04.2021 г., т. е. след изтичане на указания срок.

С оглед гореизложеното молбата следва да бъде върната без съдът да обсъжда дали с уточняващата молба са отстранени нередовностите ѝ, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Воден от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА молба с вх. № 262838/06.04.2021 г., подадена от „А.“ ЕООД с ЕИК *********** с правно основание чл. 625 ТЗ.

ПРЕКРАТЯВА производството по т. д. н. № 66/2021 г. по описа на СОС. Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му.

СЪДИЯ: