Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 120033 от 30.07.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 33253/2025
Вид
Разпореждане № 120033
Подписан
30.07.2025
Състав
ПЛАМЕН ИВАНОВ ШУМКОВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 120033 гр. София, 30.07.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 33 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесети юли през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ПЛАМЕН ИВ. ШУМКОВ като разгледа докладваното от ПЛАМЕН ИВ. ШУМКОВ Гражданско дело № 20251110133253 по описа за 2025 година

Подадена е частна жалба от ответника П. Ж. П. против Разпореждане № 95183 от 17.06.2023 г.

С Разпореждане № 107716 от 08.07.2025 г. съдът е констатирал, че частната жалба е нередовна, като на жалбоподателя е дадено указание да отстрани нередовността, като в едноседмичен срок от съобщението представи документ за внесена държавна такса по сметка на СГС в размер на 15,00 лв.

Указана е и санкцията при неизпълнение указанието, а именно – връщане на подадената частна жалба.

Съобщението е редовно връчено на жалбоподателя на 16.07.2025 г.

Едноседмичният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 23.07.2025 г., като до неговото изтичане, както и до постановяване на настоящото разпореждане, констатираната нередовност не е отстранена.

Вместо това, в срока за изпълнение на указанието, жалбоподателят е подал нова жалба, обективирана върху съобщението, изпратено му от съда и придружаващо препис от Разпореждане № 107716 от 08.07.2025 г., която жалба е адресирана до Върховен касационен съд и изпратена на последния. С разпореждане на зам. председателят на ВКС жалбата е изпратена на СРС по компетентност. В жалбата не са посочени конкретни искания във връзка с указанието по администрирането на частната жалба, а единствено, че е налице отказ от правосъдие и направено искане за съдействие от ВКС. Отделно, Разпореждане № 107716 от 08.07.2025 г., с което е дадено указание за отстраняване нередовността на частната жалба, не подлежи на самостоятелно обжалване, за да се администрира нова жалба по делото.

Поради гореизложеното и на основание чл. 275, ал. 2 вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК съдът намира, че подадената частна жалба следва да бъде върната.

Мотивиран от горното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 228790/30.06.2025 г. по описа на СРС, подадена от П. Ж. П..

1

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред Софийски градски съд.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2