Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 20 от 28.01.2020, Районен съд - Бяла Слатина

Съд
Районен съд - Бяла Слатина
Дело
Административно наказателно дело 7/2020
Вид
Определение № 20
Подписан
28.01.2020
В сила
12.02.2020
Състав
ТИХОМИР ИВАНОВ ВЕЛЬОВСКИ

Цитирани разпоредби

  • чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.189, ал.8 · Закон за движението по пътищата
  • чл.21 ал.1 · Закон за движението по пътищата

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ гр.Бяла Слатина, 28.01.2020г.

В

И М Е Т О Н А Н А Р О Д А

БЕЛОСЛАТИНСКИЯТ

РАЙОНЕН СЪД, ІІІ наказателен състав, в закрито заседание от 28 януари, Две хиляди и двадесета година, с:

ПРЕДСЕДАТЕЛ : Т. ВЕЛЬОВСКИ постави за разглеждане докладваното от съдия Вельовски НАХд.№ 7/2020г. по описа на РС-Б.Слатина.

За да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.59 ЗАНН.

С писмо рег.№ 248000-66/06.01.2020г. на РУП Бяла Слатина е изпратена жалба с вх.№ 369000-18843/19.12.2019г. на ОД на МВР - Враца от А.Е.А. ***, с адрес за призоваване и кореспонденция гр.София, бул.“Христофор Колумб“ № 43, ет.8, против електронен фиш за налагане на глоба, Серия К № 2549577/10.01.2019г., издаден от ОД на МВР - Враца, с който на жалбоподателя е наложено административно наказание глоба в размер на 400лв., на основание чл.182 ал.1 т.4 от ЗДвП, за нарушение на чл.21 ал.1 от ЗДвП.

Образувано е НАХд.№ 7/2020г. по описа на РС-Б.Слатина.

Жалбата е процесуално недопустима, като просрочена.

Видно от данните по делото, обжалваният електронен фиш за налагане на глоба е връчен на нарушителя чрез пълномощник на 10.10.2019г. с разписка /л.7 от делото/, а жалбата срещу него е подадена чрез ОД на МВР - Враца с вх.№ 369000-18843/19.12.2019г., изпратена на 18.12.2019г., видно от куриерска пратка от фирма Еконт. Следователно, жалбата се явява подадена извън 14-дневния преклузивен срок по чл.189, ал.8 ЗДвП, който е изтекъл на 26.10.2019г., неспазването на който преклудира правото на наказаното лице да обжалва електронен фиш за налагане на глоба. Видно от писмото на РУ Бяла Слатина, лицето не е правило възражение по ал.6 и не е правен отказ по ал.7 на чл.189 от