Определение № 20 от 28.01.2020, Районен съд - Бяла Слатина
- Съд
- Районен съд - Бяла Слатина
- Дело
- Административно наказателно дело 7/2020
- Вид
- Определение № 20
- Подписан
- 28.01.2020
- В сила
- 12.02.2020
- Състав
- ТИХОМИР ИВАНОВ ВЕЛЬОВСКИ
Цитирани разпоредби
- чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.189, ал.8 · Закон за движението по пътищата
- чл.21 ал.1 · Закон за движението по пътищата
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ гр.Бяла Слатина, 28.01.2020г.
В
И М Е Т О Н А Н А Р О Д А
БЕЛОСЛАТИНСКИЯТ
РАЙОНЕН СЪД, ІІІ наказателен състав, в закрито заседание от 28 януари, Две хиляди и двадесета година, с:
ПРЕДСЕДАТЕЛ : Т. ВЕЛЬОВСКИ постави за разглеждане докладваното от съдия Вельовски НАХд.№ 7/2020г. по описа на РС-Б.Слатина.
За да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.59 ЗАНН.
С писмо рег.№ 248000-66/06.01.2020г. на РУП Бяла Слатина е изпратена жалба с вх.№ 369000-18843/19.12.2019г. на ОД на МВР - Враца от А.Е.А. ***, с адрес за призоваване и кореспонденция гр.София, бул.“Христофор Колумб“ № 43, ет.8, против електронен фиш за налагане на глоба, Серия К № 2549577/10.01.2019г., издаден от ОД на МВР - Враца, с който на жалбоподателя е наложено административно наказание глоба в размер на 400лв., на основание чл.182 ал.1 т.4 от ЗДвП, за нарушение на чл.21 ал.1 от ЗДвП.
Образувано е НАХд.№ 7/2020г. по описа на РС-Б.Слатина.
Жалбата е процесуално недопустима, като просрочена.
Видно от данните по делото, обжалваният електронен фиш за налагане на глоба е връчен на нарушителя чрез пълномощник на 10.10.2019г. с разписка /л.7 от делото/, а жалбата срещу него е подадена чрез ОД на МВР - Враца с вх.№ 369000-18843/19.12.2019г., изпратена на 18.12.2019г., видно от куриерска пратка от фирма Еконт. Следователно, жалбата се явява подадена извън 14-дневния преклузивен срок по чл.189, ал.8 ЗДвП, който е изтекъл на 26.10.2019г., неспазването на който преклудира правото на наказаното лице да обжалва електронен фиш за налагане на глоба. Видно от писмото на РУ Бяла Слатина, лицето не е правило възражение по ал.6 и не е правен отказ по ал.7 на чл.189 от