Определение № 393 от 14.10.2019, Районен съд - Свиленград
- Съд
- Районен съд - Свиленград
- Дело
- Административно наказателно дело 683/2019
- Вид
- Определение № 393
- Подписан
- 14.10.2019
- В сила
- 30.10.2019
- Състав
- КРЕМЕНА ТОДОРОВА СТАМБОЛИЕВА БАЙНОВА
О п р е д е л е н и е № град Свиленград, 14.10.2019 година
СВИЛЕНГРАДСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, наказателна колегия, І състав, в закрито съдебно заседание на четиринадесети октомври две хиляди и деветнадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Кремена Стамболиева разгледа докладваното от Съдията Административно наказателно дело № 683/2019 година по описа на Районен съд – Свиленград, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството по АНД № 683/2019 година е образувано по Жалба на З.Н.И. с ЕГН ********** ***, против Наказателно постановление (НП) № 1292/2014 от 23.01.2015 година на И.Д. Началник на Митница – Свиленград.
По делото е приложена Административнонаказателната преписка (АНП) на Митница – Свиленград.
Съдът, след като прецени документите, намиращи се в кориците на делото, установи следното от фактическа страна:
На З.Н.И. е съставен на 02.12.2014 година Акт за установяване на административно нарушение с № 1130.
На 23.01.2015 година е издадено и обжалваното НП с № 1292/2014.
НП е връчено на съпруга на З.И. на дата 27.01.2015 година видно от приложеното в АНП Известие за доставяне.
На 30.08.2019 година в Регистратурата на Районен съд - Пловдив е постъпила Жалба от адвокат Надежда Попова в качеството й на процесуален представител на З.И. срещу посоченото НП. Жалбата, ведно с АНП е внесена в Районен съд – Пловдив и е образувано АНД № 6040/2019 година. С Разпореждане № 19293 от дата 03.10.2019 година производството по делото е прекратено и изпратено по подсъдност на Районен съд – Свиленград. Образувано е настоящото АНД.
При така установената фактическа обстановка, Съдът в настоящия си състав достига до следните правни изводи:
Видно от Известието за доставяне, обжалваният акт е получен на 27.01.2015 година от съпруга на от жалбоподателя в настоящото производство. НП може да се обжалва в 7-дневен срок от връчването му, което изрично е посочено в НП, т.е. срокът за обжалване изтича на 03.02.2015 година (вторник – работен ден). Жалбата е депозирана в Регистратурата на Районен съд – Пловдив на 30.08.2019 година, т.е. около четири години и половина след изтичане на срока за обжалване, което я прави недопустима.
С оглед изложеното по-горе образуваното производство следва да се прекрати.
Водим от горното, Съдът в настоящия си състав
О П Р
Е Д Е Л И :
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 683/2019 година по описа на Районен съд - Свиленград.
Определението подлежи на обжалване от жалбоподателя с Частна жалба пред Административен съд - Хасково в 7-дневен срок от Съобщението.
Съдебните книжа, касаещи жалбоподателя З.Н.И. да се изпратят на личния й адрес, посочен в Жалбата.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ:
(Кремена Стамболиева)