Акт от 29.05.2020, Административен съд - Перник
- Съд
- Административен съд - Перник
- Дело
- 282/2020
- Подписан
- 29.05.2020
- В сила
- 09.06.2020
Цитирани разпоредби
- чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 90 гр. Перник,
29.05.2020 г.
Административен съд Перник, в закрито заседание, в състав:
СЪДИЯ: Силвия Димитрова като разгледа докладваното от съдията АД № 282 по описа на съда за 2020 година, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на Дял трети, Глава десета, Раздел първи от Административнопроцесуалния кодекс /АПК/.
Образувано е по жалба на Д.П.М. с ЕГН ********** и адрес: ***, против Заповед за прилагане на принудителна административна мярка № 20-1158-000270/14.03.2020 г., издадена от Г.А.Г. - мл.автоконтрольор в сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Перник.
Като е установил, че жалбата е нередовна, с
Разпореждане от 16.04.2020 г. съдът е оставил производството по делото без движение и е дал на подателя й конкретни указания, които последният е следвало да изпълни в 7-дневен срок от получаване на съобщението, а именно:
- да представи доказателство за внесена държавна такса в размер на 10,00 лв. /десет лева/ по сметка на Административен съд – Перник.
Съобщението с указанията по-горе е връчено на жалбоподателя на 30.04.2020 г. и това се установява от върнатият по делото отрязък.
Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 20.05.2020 г., но указанията на съда не са изпълнени и към настоящия момент. Следователно, налице са предпоставките на чл.158, ал.3 от АПК, в която хипотеза жалбата следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено.
С оглед на гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 от АПК, Административен съд – Перник
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Д.П.М. с
ЕГН ********** и адрес: ***, против Заповед за прилагане на принудителна административна мярка № 20-1158-000270/14.03.2020 г., издадена от Г.А.Г. - мл.автоконтрольор в сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Перник.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 282/2020 г. по описа на Административен съд Перник.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба, в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред Върховния административен съд на Република България.
СЪДИЯ: /п/