Акт от 29.01.2024, Административен съд - Ловеч
- Съд
- Административен съд - Ловеч
- Дело
- 400/2023
- Подписан
- 29.01.2024
Цитирани разпоредби
- чл. 150, ал. 1, т. 6 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ град Ловеч, 29.01.2024 година
ЛОВЕШКИ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, пети административен състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и девети януари две хиляди двадесет и четвърта година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДАНИЕЛА РАДЕВА като разгледа докладваното от съдия Радева адм. дело №
400/2023г. по описа на Административен съд гр. Ловеч и на основание данните по делото и закона, за да се произнесе съобрази:
Административното дело е образувано по Жалба вх. №
3087/01.11.2023г. по регистъра на Административен съд гр. Ловеч и вх. № УТИД-04-31-89(1) от 27.10.2023г. по регистъра на Община Тетевен, подадена от М.Х.Д. с ЕГН: ********** и М.А.И. с ЕГН: **********,***, чрез адв. Г.Д. от АК гр. Благоевград, със съдебен адрес:***, срещу Разрешение за строеж № 83/11.10.2023г., издадено от арх. П.М. - Главен архитект на Община Тетевен.
С Разпореждане от
03.11.2023г. съдията-докладчик е оставил подадената жалба без движение и е указал на жалбоподателите, в 7-дневен срок от получаване на съобщението, да представят платежен документ за внесена държавна такса в размер 10.00 лева и преписи от жалбата за ответната и заинтересованата страна. С Молба вх. № 3514/11.12.2023г. са изпълнени дадените указания от съдията-докладчик, като са представени платежно нареждане за внесена държавна такса по сметка на Административен съд гр. Ловеч и такса за възпроизвеждане на жалбата.
С Разпореждане от
14.12.2023г. съдът е оставил жалбата без движение и е указал на жалбоподателите, в 7-дневен срок от получаване на съобщението, да отстранят следните нередовности на жалбата: 1.
Да посочат в какво се състои незаконосъобразността на оспореният акт - Разрешение за строеж № 83/11.10.2023г., издадено от арх. П.М - Главен архитект на Община Тетевен и на какво основание се иска неговата отмяна от съда – чл.
150, ал. 1, т. 6 от АПК; 2. Да посочат доказателствата, които искат да бъдат събрани и да представят доказателствата, с които те разполагат – чл. 150, ал. 2 от АПК и 3. Да представят доказателства, от които да е видно, че имат качеството на заинтересовани лица по чл. 149, ал. 2 във вр. ал. 1 от ЗУТ и за тях е налице правен интерес от оспорване на Разрешение за строеж № 83/11.10.2023г., издадено от арх. П.М - Главен архитект на Община Тетевен. С посоченото разпореждане съдът изрично е предупредил жалбоподателите, че при неизпълнение в срок на дадените указания, жалбата ще бъде оставена без разглеждане и производството по делото ще бъде прекратено на основание чл. 158, ал. 3 от АПК.
Съобщението, ведно с разпореждането на съда, е връчено на жалбоподателите М.Х.Д. и М.А.И., чрез процесуалният им представител адв. Г.Д., на 17.01.2024г., видно от приложените на л. 40 и 41 от делото съобщения. Срокът за изпълнение на дадените от съда указания е изтекъл на 24.01.2024 година. До настоящият момент в Административен съд гр. Ловеч не е постъпила молба, респ. заявление, с което жалбоподателите да са изпълнили дадените им указания с Разпореждане от 14.12.2023 година.
Съдът като съобрази обстоятелството, че М.Х.Д. и М.А.И. не са изпълнили дадените от съда указания в посочения срок, счита, че подадената от тях жалба следва да бъде оставена без разглеждане на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, а производството по делото да бъде прекратено. С Разпореждането от 14.12.2023г. съдът изрично е предупредил жалбоподателите, че при неизпълнение на дадените указания в посочения срок, подадената от тях жалба ще бъде оставена без разглеждане, а производство по делото ще бъде прекратено на основание чл. 158, ал. 3 от АПК.
С оглед изложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, Ловешки административен съд, пети административен състав О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ Жалба вх. №
3087/01.11.2023г. по регистъра на Административен съд гр. Ловеч и вх. № УТИД-04-31-89(1) от 27.10.2023г. по регистъра на Община Тетевен, подадена от М.Х.Д. с ЕГН: ********** и М.А.И. с ЕГН: **********,***, чрез адв. Г.Д. от АК със съдебен адрес:***, срещу Разрешение за строеж № 83/11.10.2023г., издадено от арх. П.М - Главен архитект на Община Тетевен.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 400/2023г. по описа на Административен съд гр. Ловеч.
Определението може да бъде обжалвано, в 7-дневен срок от получаване на съобщението, с частна жалба пред Върховен административен съд на Република България.
Препис от определението да се връчи на жалбоподателите М.Х.Д. и М.А.И., чрез процесуалният представител адв. Г.Д..
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪДИЯ: