Акт от 28.11.2022, Административен съд - Хасково
- Съд
- Административен съд - Хасково
- Дело
- 245/2020
- Подписан
- 28.11.2022
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 908 гр.Хасково, 28.11.2022 г.
Административен съд – Хасково в закрито заседание на двадесет и осми ноември през две хиляди двадесет и втора година в състав:
СЪДИЯ: АНТОАНЕТА МИТРУШЕВА като разгледа докладваното от съдия
А.Митрушева адм.дело № 245 по описа на съда за
2020 г. за да се произнесе, взе предвид следното:
С разпореждане от 16.11.2022 г. подаденото от А.М.А. искане (наименовано „жалба“) за отмяна на влязло в сила Определение № 7862 от 13.09.2022 г., постановено по адм. дело № 5572/2022 г. по описа на ВАС, е оставено без движение в изпълнение на дадените с Разпореждане от 10.11.2022 г. по входящ № 15888 от 02.11.2022 г. указания на ВАС, като на оспорващата е указано в 7-дневен срок от датата на получаване на съответното съобщение да представи искане в оригинал, като същото бъде приподписано от адвокат и съответно бъде представено пълномощно за приподписването. В същия срок да внесе по сметка на Върховен административен съд държавна такса в размер на 30 лева и представи документа, удостоверяващ плащането. Указано е в искането точно и мотивирано да посочи основанията за отмяна, както и адресите за призоваване на останалите страни по делото. Изрично е посочено, че при неотстраняване на нередовностите в посочения срок, искането за отмяна ще бъде върнато.
Съобщението за така постановеното разпореждане е редовно връчено на А.А. на 17.11.2022 г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 24.11.2022 г. – четвъртък, присъствен ден. На 18.11.2022 г. е депозирана жалба от А.А., адресирана до Административния ръководител на Административен съд – Хасково, по която е налице произнасяне с Разпореждане от 18.11.2022 г. на адм. ръководител – председател на Административен съд - Хасково, приложено по настоящото дело. С посочената жалба се изразява недоволство от страна на оспорващата от съдържанието на постановеното на 16.11.2022 г. разпореждане по делото, но не се изправят констатираните със същото нередовности.
В тази връзка съдът приема, че оспорващата не е изправила в предоставения 7-дневен срок констатираните нередовности в депозираното искане съобразно изрично дадените й указания в изпълнение на горецитираното разпореждане на ВАС, поради което искането й следва да бъде върнато.
Мотивиран от горното, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА подаденото от А.М.А. искане
(наименовано „жалба“) за отмяна на влязло в сила Определение № 7862 от 13.09.2022 г., постановено по адм. дело № 5572/2022 г. по описа на ВАС.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.
СЪДИЯ: