Разпореждане № 96400 от 04.08.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 37445/2021
- Вид
- Разпореждане № 96400
- Подписан
- 04.08.2023
- Състав
- МАРИЯ ТОДОРОВА ДОЛАПЧИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 96400 гр. София, 04.08.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 74 СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти август през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: М. Т. ДОЛАПЧИЕВА като разгледа докладваното от М. Т. ДОЛАПЧИЕВА Гражданско дело № 20211110137445 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 262 ГПК.
Постъпила е въззивна жалба вх. № 117246 от 27.04.2023 г. от ответника А. К. Й. срещу постановеното по делото Решение № 4682 от 25.03.2023 г.
Съдът при служебно извършена проверка констатира, че въззивната жалба е подадена извън срока по чл. 259, ал. 1 ГПК.
В случая препис от обжалваното решение е връчен лично ответника А. К. Й. на 10.04.2023 г. на посочения от нея адрес, на който е и получавала всички книжа по делото, като с оглед правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК срокът за обжалване на решението изтича на 24.04.2023 г. Видно от отбелязванията върху въззивната жалба, същата е подадена едва на 27.04.2023 г.
При това положение и след като въззивната жалба е подадена след изтичане на срока за обжалване на решението, то на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, същата следва да бъде върната.
Така мотивиран, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК въззивна жалба вх. № 117246 от 27.04.2023 г., подадена от А. К. Й., срещу Решение № 4682 от 25.03.2023 г. по гр. д. № 37445/2021 г., по описа на СРС, 74 състав.
Разпореждането може да бъде обжалвано с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1