Определение № 684 от 26.02.2024, Административен съд - Стара Загора
- Съд
- Административен съд - Стара Загора
- Дело
- Касационно частно административно наказателно дело 153/2024
- Вид
- Определение № 684
- Подписан
- 26.02.2024
- Състав
- МИХАИЛ ДРАГИЕВ РУСЕВ, ГАЛИНА КОЛЕВА ДИНКОВА, ДАРИНА СЛАВЧЕВА ДРАГНЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.208 и сл. · Административнопроцесуален кодекс
- чл.212 и 213 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.212 и 213 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.215 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.231, предл. последно · Административнопроцесуален кодекс
- чл.345, ал.1 · Наказателно-процесуален кодекс
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№ 684 26.02.2024 год. град Стара Загора
Старозагорският административен съд, в закрито заседание на двадесет и шести февруари през две хиляди двадесет и четвърта година, в състав:
Председател: ГАЛИНА ДИНКОВА
Членове: ДАРИНА ДРАГНЕВА
МИХАИЛ РУСЕВ като разгледа докладваното от съдия Михаил Русев
КНАД №153 по описа за 2024 год., за да се произнесе, съобрази следното:
Производството е по реда на чл.208 и сл. от АПК, във връзка с чл.63, ал.1, изр. второ от ЗАНН.
Образувано е по частна жалба с вх.№2465/26.01.2024 год. /неправилно именована като касационна/ от адв.
И.Г., в качеството й на пълномощник на „Вендо“ЕООД, представлявано от управителя В.И.А. против протоколно определение от 14.12.2023 год., постановено по НАХД №544/2023 год. по описа на Районен съд Стара Загора, с което е оставена без разглеждане жалбата против електронен фиш серия К, №6362094, издаден от ОД на МВР Стара Загора. С жалбата е направено искане да отмени разпореждането като неправилно и незаконосъобразно, и да се върне делото за продължаване на съдопроизводствените действия.
От фактическа страна съдът намира за установено следното:
С определение №2381 постановено в открито съдебно заседание проведено на 14.12.2023 год., постановено по НАХД №3180/2023 год. по описа на Районен съд Стара Загора, е върната жалбата на „Вендо“ЕООД, представлявано от управителя В.И.А. против електронен фиш серия К, №6362094 и е прекратено производството по делото.
На 26.01.2023 год. е депозирана жалба с вх.№2465/26.01.2024 год. от адв. И.Г., в качеството й на пълномощник на „Вендо“ЕООД, представлявано от управителя В.И.А. против протоколно определение от 14.12.2023 год. С допълнителна молба вх.№2466/26.01.2024 год. /09:05 часа/, с която се уточнява, че депозираната жалба против Решение №147/13.04.2023 год., постановено по НАХД №544/2023 год. по описа на Районен съд Стара Загора, е подадена от физическото лице В.И.А., в качеството му на законен представител на „Вендо“ЕООД.
С разпореждане
№235/26.01.2024 год. /изпратено в 14:04 часа/, постановено по НАХД 3180/2023 год. по описа на Районен съд Стара Загора, е указано на жалбоподателят да уточни в седемдневен срок от получаването на разпореждането да отстрани нередовността на подадената жалба, като прецизира номера на делото по което подава жалбата. Съобщението за даденото разпореждане е получено от адв. Г. на 07.02.2024 год., като седемдневния срок за отстраняване на нередовността на подадената жалба изтича на 14.02.2024 год.
С писмо изх.№1780/16.02.2024 год. районният съд е изпратил делото по компетентност на Административен съд Стара Загора.
По делото не е приложена молба за отстраняване на нередовностите но подадената жалба.
Предвид препращащите норми, вкл. и тази на чл.231, предл. последно от АПК съдията-докладчик в първоинстанционния съд извършва проверка на редовността на касационната/частната жалба или протеста и ако не отговарят на изискванията на чл.212 и 213 от АПК, с разпореждане ги оставя без движение и изпраща съобщение на оспорващия да отстрани нередовностите в 7-дневен срок от получаването му. Когато нередовностите не се отстранят в срок, първоинстанционният съд връща жалбата или протеста. Касационната/частната жалба или протест се оставят без разглеждане от първоинстанционния съд на основанията по чл.215 от АПК.
Жалбата следва да се върне на първоинстанционния съд. Същият следва да установи дали е отстранена нередовността на подадената жалба, нейният предмет и дали същата е подадена в законовия срок от получаването на съобщението за прекратяване на делото.
С оглед на гореизложеното, и на основание чл.345, ал.1 от НПК и чл.59, ал.2 от ЗАНН, съдът О П Р
Е Д Е Л И :
ПРЕКРАТЯВА производството по КАНД №153/2024 год. по описа на Административен съд Стара Загора.
ИЗПРАЩА делото на Районен съд Стара Загора за администриране, съобразно мотивите на съдебния акт
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.