Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 364 от 14.07.2021, Административен съд - Стара Загора

Съд
Административен съд - Стара Загора
Дело
Касационно частно административно дело 332/2021
Вид
Определение № 364
Подписан
14.07.2021
Състав
ИРЕНА ИЛКОВА ЯНКОВА, БОЙКА МИХАЙЛОВА ТАБАКОВА ПИСАРОВА, РАЙНА ДИМОВА ТОДОРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.211,ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а,ал.7 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215 т. 3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е

№ 364 14.07.2021 год. град Стара Загора

Старозагорският административен съд, в открито съдебно заседание на тринадесети юли две хиляди двадесет и първа година, в състав:

Председател: БОЙКА ТАБАКОВА

Ч

Членове:

ИРЕНА ЯНКОВА

РАЙНА ТОДОРОВА при секретаря Минка Петкова и с участието на прокурор Гриша Мавров като разгледа докладваното от съдия ИРЕНА ЯНКОВА частно КА дело № 332 по описа за 2021 год., за да се произнесе съобрази следното: като разгледа докладваното от съдия

ИРЕНА ЯНКОВА КАД № 332 по описа за 2021 год., за да се произнесе, съобрази следното:

Производството е по реда на чл.285, ал.1, изречение трето от ЗИНЗС вр. с чл.229 и следващите от АПК, образувано по частна касационна жалба на

Красиимр М.Т. срещу Определение от

14.05. 2021 год., постановено по адм. дело №398/2020 год. по описа на Административен съд Стара Загора.

С обжалваното определение от 14.04.2021година съдът е оставил без разглеждане касационната жалба на К.М.Т. против решение №118 оот 23.03.2021 година по адм.дело № 398 /2020 година по описа на Административен съд гр. Стара Загора и е прекратил производството по делото .

Определението е постновено в съотвествие и при правилно приложение на материални я закон Видно от данните по делото решение №118 от 23.03.2021 година по адм.дело № 398 /2020 година по описа на Административен съд гр. Стара Загора е връчено на лицето на 30.03.2021 година от администрацията на Затвора гр. Стара Загора.

Срокът за подаване на касационната жалба е изтекъл на 13.04.2021 г. – вторник, присъствен ден. Жалбата е подадена по пощата на 14.04.2021 година и както правилно е прието от съда се явява просрочена на основание чл.211,ал.1от АПК. По силата на тази разпоредба касационната жалба се подава в 14-дневен срок от съобщението,че решението е изготвено .

Неоснователно е твърдението на жалбоподателя, че е изпратил касационната жалба по пощата на 08.04.2021 година Този довод не е подкрепен с доказателства и след направени справка от съда в Затвора гр. Стара Загора. В тежест на касатора е да докаже изходния за него факт, че е подал касационната си жалба в срок.

С оглед на изложеното в обжалваното определение правилно е прието, че са налице предпоставки за оставяне касационната жалба без разглеждане - по чл. 213б, ал.

2, във връзка с чл.чл. 215 т. 3 от АПК

Мотивиран от горното и на основание чл285,ал.1 от АПК въвъ връзка с чл. 213а,ал.7 от АПК от АПК, Административен съд Стара Загора

О

П Р Е

Д Е Л

И :

ОСТАВЯ В СИЛА определение от 14.05.2021година., постановено по адм. дело №398/2020 год. по описа на Административен съд Стара Загора..

.

Определението не подлежи на обжалване.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.