Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 22.12.2023, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
2245/2023
Подписан
22.12.2023

Цитирани разпоредби

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 7969/22.12.2023г. гр. Пловдив, 22 декември 2023 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ПЛОВДИВ, I отделение, XI с., в закрито заседание на двадесет и втори декември през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

Председател: Милена Несторова - Дичева като разгледа адм. дело № 2245 по описа за 2023 г., взе предвид следното:

Производството е по повод частна жалба на М.Л.,***, против дело 2245/2023 г.

С разпореждане № 6714 от 31.10.2023 г. на съда е дадено указание в 7-дневен срок от получаване на съобщението жалбоподателят да внесе държавна такса в размер на 30 лева по банковата сметка на Върховен административен съд и в същия срок да представи по делото платежния документ за внесената държавна такса.

Изрично е указано на касационния жалбоподател, че при неотстраняване на допуснатите нередовности в указания срок, касационната жалба ще бъде върната.

За нередовността на подадената касационна жалба и съответно действията, които следва да се предприемат за нейното изправяне, както и за последиците при неизпълнение на указанията на Съда, касационният жалбоподател е редовно уведомен на 06.11.2023 г. видно от приложено съобщение.

Срокът за отстраняване на констатираните нередовности е изтекъл на 13.11.2023 г., присъствен ден. До настоящия момент няма данни така констатираните от съда нередовности да са отстранени.

В

Административен съд – Пловдив не е представен документ за платена ДТ, което е самостоятелно основание касационната жалба да бъде върната на жалбоподателя.

При това положение, поради неотстраняване на нередовностите на подадената касационна жалба в указания от съда срок (включително и до настоящия момент), същата следва да бъде върната на основание чл.

213а, ал. 1, изречение второ, от АПК.

Ето защо, съдът

Р А З П О Р Е Д И :

ВРЪЩА частна жалба вх. № 21476 от 27.10.2023 г. на М. Р.Л.,***, против дело 2245/2023 г. по описа на Административен съд – Пловдив.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от получаване на съобщението.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: