Определение № 1679 от 03.04.2026, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 1392/2025
- Вид
- Определение № 1679
- Подписан
- 03.04.2026
- В сила
- 22.04.2026
- Състав
- Мила Йорданова Колева, Десислава Георгиева Жекова, Тони Кръстев
Цитирани разпоредби
- чл. 250 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1679 гр. Варна, 03.04.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, IV СЪСТАВ ТО, в закрито заседание на трети април през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: Мила Й. Колева
Членове:
Тони Кръстев
Десислава Г. Жекова като разгледа докладваното от Десислава Г. Жекова Въззивно гражданско дело № 20253100501392 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 250 ГПК.
Постъпило е искане вх. №7165/04.03.2026г. от С. А. Н. за допълване на решение №76/23.01.2026г., постановено по настоящото дело.
Съдът, в рамките на извършената проверка досежно допустимостта на производството, констатира следното:
Съгласно чл. 250 ГПК, страната може да поиска да бъде допълнено решението, ако съдът не се е произнесъл по цялото й искане. Молбата за това може да се подаде в едномесечен срок от връчване на решението или от влизането му в сила.
Постановеното по делото решение, чието допълване се иска, е влязло в сила на 23.01.2026г., респективно срокът за подаване на молба за допълване по чл. 250 ГПК, е изтекъл на 23.02.2026г.
Искането на страната С. А. Н. е постъпило чрез Единния портал за електронно правосъдие на 03.03.2026г., т.е. след изтичане на законоустановения преклузивен едномесечен срок.
Изложените мотиви обуславят искането вх. №7165/04.03.2026г. от С. А.
Н. за допълване на решение №76/23.01.2026г., постановено по в.гр.д.
№1392/2025г. по описа на Окръжен съд – Варна, да бъде оставено без разглеждане.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ искане вх. №7165/04.03.2026г. от С. А.
Н. за допълване на решение №76/23.01.2026г., постановено по в.гр.д.
1
№1392/2025г. по описа на Окръжен съд – Варна.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Апелативен съд – Варна в едноседмичен срок от съобщаването му.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2