Разпореждане № 107715 от 31.08.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 863/2023
- Вид
- Разпореждане № 107715
- Подписан
- 31.08.2023
- Състав
- ЗОРНИЦА ИВАНОВА ТОДОРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 414, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 107715 гр. София, 31.08.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 157 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесет и първи август през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ЗОРНИЦА ИВ. Т. като разгледа докладваното от ЗОРНИЦА ИВ. Т. Частно гражданско дело № 20231110100863 по описа за 2023 година
Съдът констатира, че срещу издадената Заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК № 1353/12.01.2023 г. е постъпило възражение от длъжника А. Т. Н. на 07.03.2023 г. и отбелязана дата на пощенско клеймо – 02.03.2023 г. Препис от заповедта за изпълнение, както и бланка на възражение е връчена лично на длъжника на 23.01.2023 г. на регистрирания, съгласно справка НБДН постоянен и настоящ адрес. При тези данни съдът намира, че възражението е подадено след срока по чл. 414, ал. 2 от ГПК, който е изтекъл на 23.02.2023 г., паради което следва да бъде върнато.
Така мотивиран, Съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА възражение с вх. № 62561/07.03.2023г., подадено от длъжника А. Т. Н. срещу Заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК № 1353/12.01.2023 г., издадена по ч.гр.д. № 863/2023 г.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба, в едноседмичен срок от връчването му на длъжника, пред СГС.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1