Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 107715 от 31.08.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 863/2023
Вид
Разпореждане № 107715
Подписан
31.08.2023
Състав
ЗОРНИЦА ИВАНОВА ТОДОРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 414, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 107715 гр. София, 31.08.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 157 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесет и първи август през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: ЗОРНИЦА ИВ. Т. като разгледа докладваното от ЗОРНИЦА ИВ. Т. Частно гражданско дело № 20231110100863 по описа за 2023 година

Съдът констатира, че срещу издадената Заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК № 1353/12.01.2023 г. е постъпило възражение от длъжника А. Т. Н. на 07.03.2023 г. и отбелязана дата на пощенско клеймо – 02.03.2023 г. Препис от заповедта за изпълнение, както и бланка на възражение е връчена лично на длъжника на 23.01.2023 г. на регистрирания, съгласно справка НБДН постоянен и настоящ адрес. При тези данни съдът намира, че възражението е подадено след срока по чл. 414, ал. 2 от ГПК, който е изтекъл на 23.02.2023 г., паради което следва да бъде върнато.

Така мотивиран, Съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА възражение с вх. № 62561/07.03.2023г., подадено от длъжника А. Т. Н. срещу Заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК № 1353/12.01.2023 г., издадена по ч.гр.д. № 863/2023 г.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба, в едноседмичен срок от връчването му на длъжника, пред СГС.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1